Təhsil Tələbə Krediti Fondu TTK-dan yararlanan tələbələr üçün 6 həftəlik ödənişsiz onlayn ingilis dili danışıq dərslərinə start verib.
Layihənin məqsədi müxtəlif öyrənmə üsulları ilə tələbələrin dil bacarıqlarını inkişaf etdirməsinə, dil öyrənməyə maraqlarının artmasına və adaptiv öyrənmə mühitində iştirak etməsinə şərait yaratmaqdır. Müasir və effektiv tədris metodlarından istifadə edilərək tətbiq olunan metodlar layihə iştirakçılarının dil baryerini aradan qaldırmaq və nitqlərində sərbəstlik, axıcılıq qazanmaq üçün xüsusi olaraq seçilmişdir. Təcrübəli mütəxəssis Kamandar Dadaşov tərəfindən keçirilən dərslər yalnız nəzəri biliklərə deyil, eyni zamanda praktiki danışıq bacarıqlarının inkişafına əsaslanacaq.
Qeyd edək ki, Fond tərəfindən təhsil tələbə kreditindən yararlanan tələbə və məzunlar üçün mütəmadi olaraq müxtəlif layihələr, təlimlər və təcrübə proqramları təşkil olunur. Bu təşəbbüslərin məqsədi onların əmək bazarına inteqrasiyasını asanlaşdırmaq və rəqabət qabiliyyətliliyini artırmaqdır. TTKF-nin uğurlu əməkdaşlıqları nəticəsində indiyədək 1000-dən çox tələbə və məzun müxtəlif təlim və təcrübə proqramlarına cəlb olunmuş, bu da onların peşəkar bacarıqlarını inkişaf etdirməsinə və müasir bazar tələblərinə uyğun təcrübə qazanmasına töhfə vermişdir.

Фонд студенческих кредитов на образование запустил 6-недельные бесплатные онлайн-курсы разговорного английского языка для студентов, получающих помощь по программе Фск.
Цель проекта — создать условия для развития языковых навыков учащихся, повышения их интереса к изучению языка и участия в адаптивной учебной среде с использованием различных методов обучения. Методы, применяемые с использованием современных и эффективных методов обучения, были специально подобраны для преодоления языкового барьера участников проекта и обретения ими свободы и беглости речи. Занятия, которые проведет опытный специалист Камандар Дадашов, будут основаны не только на теоретических знаниях, но и на развитии практических навыков разговорной речи.
Следует отметить, что Фонд регулярно организует различные проекты, тренинги и программы стажировок для студентов и выпускников, получающих студенческие кредиты. Целью этих инициатив является содействие их интеграции на рынок труда и повышение их конкурентоспособности. В результате успешного сотрудничества TTKF к настоящему времени более 1000 студентов и выпускников приняли участие в различных программах обучения и стажировок, что способствовало развитию их профессиональных навыков и приобретению опыта в соответствии с современными требованиями рынка.