Təhsil Tələbə Krediti Fondu TTK-dan yararlanan tələbələr üçün 6 həftəlik ödənişsiz onlayn ingilis dili danışıq dərslərinə start verib.
Layihənin məqsədi müxtəlif öyrənmə üsulları ilə tələbələrin dil bacarıqlarını inkişaf etdirməsinə, dil öyrənməyə maraqlarının artmasına və adaptiv öyrənmə mühitində iştirak etməsinə şərait yaratmaqdır. Müasir və effektiv tədris metodlarından istifadə edilərək tətbiq olunan metodlar layihə iştirakçılarının dil baryerini aradan qaldırmaq və nitqlərində sərbəstlik, axıcılıq qazanmaq üçün xüsusi olaraq seçilmişdir. Təcrübəli mütəxəssis Kamandar Dadaşov tərəfindən keçirilən dərslər yalnız nəzəri biliklərə deyil, eyni zamanda praktiki danışıq bacarıqlarının inkişafına əsaslanacaq.
Qeyd edək ki, Fond tərəfindən təhsil tələbə kreditindən yararlanan tələbə və məzunlar üçün mütəmadi olaraq müxtəlif layihələr, təlimlər və təcrübə proqramları təşkil olunur. Bu təşəbbüslərin məqsədi onların əmək bazarına inteqrasiyasını asanlaşdırmaq və rəqabət qabiliyyətliliyini artırmaqdır. TTKF-nin uğurlu əməkdaşlıqları nəticəsində indiyədək 1000-dən çox tələbə və məzun müxtəlif təlim və təcrübə proqramlarına cəlb olunmuş, bu da onların peşəkar bacarıqlarını inkişaf etdirməsinə və müasir bazar tələblərinə uyğun təcrübə qazanmasına töhfə vermişdir.

The Education Student Loan Fund has launched 6-week free online English conversation classes for students benefiting from the TTK.
The aim of the project is to create conditions for students to develop their language skills, increase their interest in language learning and participate in an adaptive learning environment through various learning methods. The methods applied using modern and effective teaching methods have been specially selected to overcome the language barrier of the project participants and gain fluency and fluency in their speech. The lessons conducted by experienced specialist Kamandar Dadashov will be based not only on theoretical knowledge, but also on the development of practical conversational skills.
It should be noted that the Fund regularly organizes various projects, trainings and internship programs for students and graduates who benefit from student loans. The aim of these initiatives is to facilitate their integration into the labor market and increase their competitiveness. As a result of successful cooperation between TTKF, more than 1,000 students and graduates have been involved in various training and internship programs so far, which has contributed to developing their professional skills and gaining experience in line with modern market requirements.