29 oktyabr 2025-ci il tarixində Təhsil Tələbə Krediti Fondu (TTKF) ilə Azera Holdinq arasında birgə əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memorandumun məqsədi tərəflər arasında qarşılıqlı səmərəli əlaqələrin qurulması, təhsil tələbə kreditlərindən yararlanan tələbə və məzunların təcrübə mübadiləsinin təşkili, ixtisaslarına uyğun işlə təmin olunması, eləcə də onların praktiki bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi istiqamətində birgə fəaliyyətin həyata keçirilməsidir.
İmzalanma mərasimində çıxış edən TTKF-nin İdarə Heyətinin sədri Bəhruz Əzimov Fondun fəaliyyəti və əldə olunan nəticələr barədə məlumat verib. O qeyd edib ki, ölkə başçısının müvafiq Fərmanı ilə 2021-ci ildə yaradılmış Fond artıq 4 ildir ki, ali, orta ixtisas və peşə təhsili pillələrində əyani və ödənişli əsaslarla təhsil alan tələbələrə dəstək göstərir, sosial bərabərliyi təşviq edir və təhsil imkanlarının genişləndirilməsi istiqamətində fəaliyyət göstərir.
B.Əzimov bildirib ki, Azera Holdinq ilə əməkdaşlıq təhsil kreditlərindən yararlanan tələbə və məzunların ixtisaslarına uyğun təcrübə proqramlarına cəlb olunmasına və ixtisaslı kadr kimi əmək bazarına inteqrasiya olunmalarına töhfə verəcək.
Azera Holdinqin direktoru Akif Əliyev çıxış edərək, bildirib ki, təhsil sahəsində son illərdə görülən işlər, müasir tədris standartlarının tətbiqi, tələbələr üçün sosial dəstək mexanizmlərinin yaradılması prezident İlham Əliyevin təhsilin inkişafına göstərdiyi diqqət və qayğının göstəricisidir. A.Əliyev Təhsil Tələbə Krediti Fondunun bu istiqamətdə fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib. Qeyd edib ki, imzalanan Memorandum təhsilalanların real iş mühitində təcrübə qazanmasına və karyera imkanlarının artırılmasına təkan verəcək.
Daha sonra Holdinqin Biznesin İnkişafı Departamentinin rəhbəri Elnur Kələntərov Azera Holdinqin çoxşaxəli fəaliyyəti, strategiyası və həyata keçirdiyi layihələr barədə qonaqlara məlumat verib.
TTKF və Azera Holdinq arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb

A Memorandum of Understanding Signed Between the Student Education Loan Fund (TTKF) and Azera Holding
On October 29, 2025, a Memorandum of Understanding (MoU) on mutual cooperation was signed between the Student Education Loan Fund (TTKF) and Azera Holding.
The purpose of the memorandum is to establish mutually beneficial relations between the parties, organize internship programs for students and graduates benefiting from education loans, facilitate their employment in positions corresponding to their specialties, and implement joint activities aimed at developing their practical skills.
In his speech at the signing ceremony, Chairman of the Board of the TTKF, Bahruz Azimov, provided information about the Fund’s operations and achievements. He noted that the Fund, established in 2021 by the relevant Decree of the President of the Republic of Azerbaijan, has been supporting students studying on a paid basis in higher, secondary specialized, and vocational education institutions for four years, promoting social equality and expanding access to education.
Mr. Azimov emphasized that cooperation with Azera Holding will contribute to involving students and graduates who have benefited from education loans in internship programs aligned with their fields of study and supporting their integration into the labor market as qualified specialists.
Director of Azera Holding, Akif Aliyev, stated that the recent advancements in the education sector, implementation of modern teaching standards, and creation of social support mechanisms for students reflect President Ilham Aliyev’s care and attention toward the development of education. Mr. Aliyev highly appreciated the activities of the Student Education Loan Fund in this regard, noting that the signed memorandum will help students gain real-world experience and expand their career opportunities.
Later, Head of the Business Development Department of Azera Holding, Elnur Kalantarov, briefed guests on the company’s diversified operations, strategic goals, and ongoing projects.