Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri Təhsil Tələbə Krediti Fondunun nümayəndəsi ilə görüşüb
Qərbi Kaspi Universitetinin akt zalında Təhsil Tələbə Krediti Fondunun nümayəndəsi Aynur Bağırova ilə ödənişli əsaslarla təhsil alan tələbələr arasında görüş keçirilib.
Təbliğat və maarifləndirmə məqsədilə keçirilən görüşdə Təhsil Tələbə Krediti Fondunun əməkdaşı Aynur Bağırova Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 17 iyun 2021-ci il tarixli 1367 saylı Fərmanı ilə təsis edilmiş TTKF-in fəaliyyət istiqamətləri, Fonda müraciət qaydaları və təhsil tələbə kreditlərinin verilməsi meyarları barədə görüş iştirakçılarına geniş məlumat verib.
Daha sonra tələbələrin sualları cavablandırılıb və birlikdə müzakirələr aparılıb.

Студенты Западно-Каспийского университета встретились с представителем Фонда студенческого кредитования на образование
В актовом зале Западно-Каспийского университета состоялась встреча представителя Фонда кредитования студентов на образование Айнур Багировой со студентами, обучающимися на платной основе.
На встрече, проведенной в целях пропаганды и повышения осведомленности, сотрудница Фонда кредитования студентов на образование Айнур Багырова проинформировала участников встречи о направлениях деятельности ТТКФ, установленном Указом Президента Республики Казахстан №1367. Азербайджанской Республики г-н Ильхам Алиев от 17 июня 2021 года, правила подачи заявления в Фонд и критерии предоставления студенческих кредитов на образование дал обширную информацию.
Далее были даны ответы на вопросы студентов и проведены совместные дискуссии.