BMU və ADBTİA ilə görüşlər keçirilib.
Təhsil Tələbə Krediti Fondundan yararlanmış tələbələrin işlə təmin olunma imkanlarını yaxşılaşdırmaq və təhsil kreditlərini geri qaytarmalarına dəstək göstərmək üçün onların məşğulluq imkanlarının artırılması istiqamətində işlər davam etdirilir.
Bu sahədə aparılan işlərin davamı olaraq, Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyası (ADBTİA) ilə görüşlər keçirilmişdir. Görüşlər zamanı bu universitetlərdə təhsil alan tələbələrin təhsilini başa vurduqdan sonra aldıqları təhsil kreditlərini geri qaytarmalarına dəstək göstərmək üçün onların məşğulluq imkanlarının artırılması məqsədilə təcrübə proqramlarına cəlb olunması, yekunda işlə təmin olunması və digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılmış, qarşıya qoyulan hədəflərə çatmaq üçün əməkdaşlığın genişləndirilməsi razılaşdırılmışdır.

Были проведены встречи с BMU и ADBTIA.
В целях улучшения возможностей трудоустройства студентов, воспользовавшихся Фондом кредитования студентов на образование, и оказания им поддержки в возврате кредитов на образование, продолжается работа в направлении расширения их возможностей трудоустройства.
В продолжение работы в этой области были проведены встречи с Бакинским инженерным университетом (БМУ) и Азербайджанской государственной академией физического воспитания и спорта (АДБТИА). В ходе встреч, чтобы поддержать студентов, обучающихся в этих университетах, в возврате кредитов на образование, полученных ими после завершения учебы, в целях увеличения их возможностей трудоустройства, они обменялись идеями о программах стажировок, обеспечении трудоустройства и других вопросах, и это было договорились расширять сотрудничество для достижения поставленных целей.