Təhsil Tələbə Krediti Fondunun rəqəmsal platforması Qızıl Mükafata layiq görülüb
Təhsil Tələbə Krediti Fondunun "Elektron Təhsil Tələbə Krediti" rəqəmsal platforması dünyanın nüfuzlu rəqəmsal kommunikasiya müsabiqələrindən biri olan dotCOMM Awards 2026 çərçivəsində Qızıl Mükafata (Gold Award) layiq görülüb.
Bu beynəlxalq uğur təhsil xidmətlərinin rəqəmsallaşdırılması, vətəndaşlara şəffaf və əlçatan xidmətlərin təqdim edilməsi istiqamətində həyata keçirilən sistemli fəaliyyətin beynəlxalq səviyyədə yüksək qiymətləndirilməsinin göstəricisidir.
Əldə olunan bu nailiyyət Fondun rəqəmsal transformasiya istiqamətində həyata keçirdiyi işlərin, innovativ yanaşmasının və vətəndaş mərkəzli xidmət modelinin beynəlxalq səviyyədə tanınmasının növbəti təsdiqidir.

Цифровая платформа Фонда образовательных студенческих кредитов удостоена Золотой награды
Цифровая платформа Фонда образовательных студенческих кредитов «Электронный образовательный студенческий кредит» была удостоена Золотой награды (Gold Award) в рамках dotCOMM Awards 2026 — одного из самых престижных международных конкурсов в сфере цифровых коммуникаций.
Это международное признание является высокой оценкой системной работы по цифровизации образовательных услуг, а также предоставлению гражданам прозрачных, доступных и ориентированных на пользователя государственных сервисов.
Полученная награда стала очередным подтверждением международного признания деятельности Фонда в области цифровой трансформации, внедрения инновационных решений и развития модели обслуживания, ориентированной на потребности граждан.