Naxçıvanda Ümumilli lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş ANAİB I Naxçıvan Kitab Sərgisi keçirilib.
13-14 may tarixlərində Naxçıvanda “Azərbaycan Nəşriyyatları Assosiasiyası” İctimai Birliyi (ANAİB), “Naxçıvan” Universiteti və “Hədəf” Şirkətlər Qrupunun təşkilatçılığı, eləcə də “Sirab” ASC-nin baş sponsorluğu, “Hədəf” kurslarının sponsorluğu ilə Ümumilli lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş ANAİB I Naxçıvan Kitab Sərgisi keçirilib.
Təhsil Tələbə Krediti Fondunun İdarə Heyətinin sədr müavini Bəhruz Əzimov bu tədbirdə iştirak edib və təhsil tələbə kreditləri haqqında təqdimat edib. Bəhruz Əzimov öz çıxışında təhsil tələbə kreditinin təhsilin əhatə dairəsinin genişləndirilməsində, sosial həssas qrupların təhsilə çıxış imkanlarının təmin olunmasında və təhsilin keyfiyyətinin inkişafında oynadığı rolu vurğulayıb. Bundan əlavə qeyd edib ki, abituriyentlər ixtisas seçimi zamanı təhsil tələbə kreditlərini nəzərə alaraq öz maraq və istəklərinə uyğun seçim etmək şansı qazanırlar, bu da öz növbəsində motivasiyasına uyğun ixtisaslaşmış tələbələrin mütəxəssis və ekspert kimi yetişib iqtisadiyyatımıza daha böyük dəyər qatmalarını təmin edir.
Çıxışın yekununda repetitor müəllimlərin və tədbir iştirakçılarının sualları interaktiv qaydada cavablandırılıb.

В Нахичевани прошла книжная выставка ANAIB I, посвященная 100-летию общенационального лидера Гейдара Алиева.
13-14 мая в Нахичевани при организации общественного союза "Ассоциация издателей Азербайджана" (ANAİB), Нахичеванского университета и группы компаний "Hədəf", при генеральном спонсорстве ОАО "Сираб", а также спонсорской поддержке курса "Hədəf", прошла книжная выставка "ANAİB I", посвященная 100-летию общенационального лидера Гейдара Алиева.
Бахруз Азимов, заместитель председателя правления Фонда образовательных студенческих кредитов, принял участие в мероприятии и выступил с презентацией об образовательных студенческих кредитах. В своем выступлении Бахруз Азимов подчеркнул роль образовательных студенческих кредитов в расширении сферы образования, обеспечении доступа к образованию для социально уязвимых групп населения и развитии качественного образования. Кроме того, он отметил, что абитуриенты имеют возможность сделать выбор в соответствии со своими интересами и желаниями, учитывая образовательный студенческий кредит при выборе специальности, что, в свою очередь, гарантирует, что будущие профессиональные студенты, в соответствии со своей мотивацией, вырастают как специалисты и эксперты и приносят большую пользу нашей экономике.
В конце презентации преподаватели-тьюторы и участники мероприятия в интерактивном режиме ответили на вопросы.