Təhsil Tələbə Krediti Fondunun Himayəçilik Şurasının növbəti iclası keçirildi.
Bildirildi ki, fəaliyyət göstərdiyi müddət ərzindən Fond 25000-ə yaxın tələbəyə təhsil krediti ayıraraq, onların təhsil arzularının gerçəkləşməsinə dəstək göstərmişdir. İclasda Fondun fəaliyyətinin daha da təkmilləşdirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılmış, “Təhsil Tələbə Krediti Fondunun vəsaiti hesabına təhsil tələbə kreditlərinin verilməsi” haqqında Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 24 iyul 2021-ci il tarixli 226 saylı Qərarı ilə təsdiq edilmiş Qaydaya dəyişikliklərin edilməsi ilə bağlı təkliflər dinlənilərək müsbət qiymətləndirilmiş və bu barədə normativ hüquqi akt layihəsinin hazırlanaraq Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinə təqdim edilməsi qərara alınmışdır.
İclasda Fond tərəfindən görülən işlərin icra vəziyyəti barədə hesabatlar dinlənildi.

The next meeting of the Board of Trustees of the Education Student Loan Fund was held.
At the meeting, reports on the implementation status of the works carried out by the Fund were heard.
It was reported that during the period of its activity, the Fund has allocated educational loans to nearly 25,000 students and supported them in realizing their educational dreams. At the meeting, opinions were exchanged regarding the further improvement of the Fund's activities, and positive proposals were heard regarding making changes to the Regulation approved by Decision No. 226 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated July 24, 2021, on "Granting education student loans at the expense of the funds of the Education Student Loan Fund". was evaluated and it was decided to prepare a draft normative legal act and submit it to the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan.