Təlim və metodologiya şöbəsinin böyük məsləhətçisi
Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi "Təlim və metodologiya şöbəsinin böyük məsləhətçisi" üzrə vakansiya elan edir.
- Təhsil müəssisələri üçün təlimlərin və digər maarifləndirici xidmətlərin göstərilməsi prosesinin təşkilində iştirak etmək;
- Təlim və digər maarifləndirici tədbirlər barədə metodologiyaların hazırlanmasında iştirak etmək;
- Təhsil müəssisələrinin fəaliyyətini, bu barədə hazırlanan tövsiyələri, hesabatları və təhsil müəssisələrindən daxil olan müraciətləri nəzərdən keçirərək təhsil müəssisələri üçün təlimlər, maarifləndirici tədbirlər və inkişaf planları ilə bağlı təkliflər və siyahılar hazırlamaq;
- Beynəlxalq təcrübələri araşdıraraq və təhsil müəssisələrinin fəaliyyətini nəzərdən keçirərək onların təlim ehtiyaclarını müəyyənləşdirmək və fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində inkişaf planları barədə təkliflər hazırlamaq;
- Təlim və digər maarifləndirici tədbirlər ilə bağlı göstərilmiş xidmətlərin effektivliliyi və nəticələri barədə qiymətləndirmə aparmaq;
- Keçiriləcək müxtəlif təlimlər və maarifləndirici tədbirlər barədə müvafiq materialların hazırlanmasında iştirak etmək.
- Tam ali təhsil;
- Ali təhsil müəssisələrində təlim və tədris prosesinin təşkili və idarə edilməsi üzrə minumum 3 il təcrübə;
- Təhsilin yerli hüquqi və normativ bazası haqqında ətraflı biliklərə sahib olmaq;
- Təhsildə keyfiyyət təminatı üzrə beynəlxalq çərçivə sənədləri, çağırışlar və trendlər haqqında məlumatlı olmaq;
- Dil bilikləri (Azərbaycan dilində səlis yazı və danışıq qabiliyyəti, ingilis dili B2, C1);
- İşgüzar ünsiyyət, yazışma və təqdimetmə, komandada işləmə bacarıqları;
- Təhlil etmə bacarığı;
- Kompüter bilikləri (MS Office).
- Göstərilən tələblərə cavab verən namizədlər öz CV- lərini hr@tkta.edu.az elektron ünvanına mövzu yerinə vəzifənin adını qeyd etməklə göndərə bilərlər.
- İş qrafiki: bazar ertəsi-cümə, saat 09:00-18:00
- Son müraciət tarixi 30.12.2023
- Ətraflı məlumat üçün: https://tkta.edu.az

Senior adviser to the Department of Education and Methodology
The Agency for Quality Assurance in Education announces a vacancy for Senior adviser to the ''Department of Education and Methodology''.
- To participate in the organization of the process of providing training and other educational services for educational institutions;
- Participate in the development of methodologies for training and other educational events;
- Reviewing the activities of educational institutions, recommendations, reports and applications received from educational institutions, preparing proposals and lists related to trainings, educational events and development plans for educational institutions;
- By examining international experiences and reviewing the activities of educational institutions, determining their training needs and preparing proposals for development plans in order to improve their activities;
- To evaluate the effectiveness and results of services provided in connection with training and other educational events;
- To participate in the preparation of relevant materials on various trainings and educational events to be held.
- Complete higher education;
- At least 3 years of experience in organization and management of training and teaching process in higher education institutions;
- To have detailed knowledge about the local legal and regulatory framework of education;
- To be aware of international framework documents, challenges and trends on quality assurance in education;
- Language skills (fluent writing and speaking ability in Azerbaijani, English B2, C1);
- Business communication, correspondence and presentation, teamwork skills;
- Analytical skills;
- Computer skills (MS Office).
- Candidates who meet the specified requirements can send their CV to hr@tkta.edu.az, specifying the position name instead of the subject.
- Working hours: Monday-Friday, 09:00-18:00
- For more information: https://tkta.edu.az