Təlim və metodologiya şöbəsinin böyük məsləhətçisi
Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi "Təlim və metodologiya şöbəsinin böyük məsləhətçisi" üzrə vakansiya elan edir.
- Təhsil müəssisələri üçün təlimlərin və digər maarifləndirici xidmətlərin göstərilməsi prosesinin təşkilində iştirak etmək;
- Təlim və digər maarifləndirici tədbirlər barədə metodologiyaların hazırlanmasında iştirak etmək;
- Təhsil müəssisələrinin fəaliyyətini, bu barədə hazırlanan tövsiyələri, hesabatları və təhsil müəssisələrindən daxil olan müraciətləri nəzərdən keçirərək təhsil müəssisələri üçün təlimlər, maarifləndirici tədbirlər və inkişaf planları ilə bağlı təkliflər və siyahılar hazırlamaq;
- Beynəlxalq təcrübələri araşdıraraq və təhsil müəssisələrinin fəaliyyətini nəzərdən keçirərək onların təlim ehtiyaclarını müəyyənləşdirmək və fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində inkişaf planları barədə təkliflər hazırlamaq;
- Təlim və digər maarifləndirici tədbirlər ilə bağlı göstərilmiş xidmətlərin effektivliliyi və nəticələri barədə qiymətləndirmə aparmaq;
- Keçiriləcək müxtəlif təlimlər və maarifləndirici tədbirlər barədə müvafiq materialların hazırlanmasında iştirak etmək.
- Tam ali təhsil;
- Ali təhsil müəssisələrində təlim və tədris prosesinin təşkili və idarə edilməsi üzrə minumum 3 il təcrübə;
- Təhsilin yerli hüquqi və normativ bazası haqqında ətraflı biliklərə sahib olmaq;
- Təhsildə keyfiyyət təminatı üzrə beynəlxalq çərçivə sənədləri, çağırışlar və trendlər haqqında məlumatlı olmaq;
- Dil bilikləri (Azərbaycan dilində səlis yazı və danışıq qabiliyyəti, ingilis dili B2, C1);
- İşgüzar ünsiyyət, yazışma və təqdimetmə, komandada işləmə bacarıqları;
- Təhlil etmə bacarığı;
- Kompüter bilikləri (MS Office).
- Göstərilən tələblərə cavab verən namizədlər öz CV- lərini hr@tkta.edu.az elektron ünvanına mövzu yerinə vəzifənin adını qeyd etməklə göndərə bilərlər.
- İş qrafiki: bazar ertəsi-cümə, saat 09:00-18:00
- Son müraciət tarixi 30.12.2023
- Ətraflı məlumat üçün: https://tkta.edu.az

Старший советник Учебно-методического отдела
Агентство по страхованию качества образования объявляет вакансию ''старшего советника Департамента образования и методологии''.
- Участвовать в организации процесса оказания обучающих и иных образовательных услуг для образовательных учреждений;
- Участвовать в разработке методик проведения тренингов и других образовательных мероприятий;
- Рассмотрение деятельности образовательных учреждений, рекомендаций, отчетов и заявлений, поступивших от образовательных учреждений, подготовка предложений и списков, связанных с обучением, образовательными мероприятиями и планами развития образовательных учреждений;
- Путем изучения международного опыта и анализа деятельности образовательных учреждений, определения их потребностей в обучении и подготовки предложений по планам развития с целью улучшения их деятельности;
- Оценивать эффективность и результаты услуг, предоставляемых в связи с обучением и другими образовательными мероприятиями;
- Участвовать в подготовке соответствующих материалов по различным тренингам и образовательным мероприятиям, которые будут проводиться.
- Полное высшее образование;
- Опыт работы в организации и управлении учебно-педагогическим процессом в высших учебных заведениях не менее 3 лет;
- Иметь подробные знания о местной нормативно-правовой базе образования;
- Быть в курсе международных рамочных документов, проблем и тенденций в области обеспечения качества образования;
- Языковые навыки (свободное письмо и разговорная речь на азербайджанском, английском языках B2, C1);
- Деловое общение, переписка и презентации, навыки работы в команде;
- Аналитические навыки;
- Владение компьютером (MS Office).
- Кандидаты, соответствующие указанным требованиям, могут отправить свое резюме на электронную почту hr@tkta.edu.az, указав вместо темы название должности.
- Время работы: понедельник-пятница, 09:00-18:00.
- Для получения дополнительной информации: https://tkta.edu.az