"Azərpoçt" MMC Hüquqşünas vəzifəsi vakansiyasını aktiv elan edir!
Aidiyyatı bölmələrin normativ və digər sənədlərinin hazırlanmasında köməklik göstərilməsi, həmin sənədlərə dair hüquqi rəylərin və ümumi hüquqi dəstəyin verilməsi;
Müqavilələrin və digər hüquqi sənədlərin hazırlanması və hüquqi ekspertizası;
Aidiyyatı dövlət orqanlarından, təşkilatlardan və vətəndaşlardan daxil olan sorğulara və şikayətlərə cavabların hazırlanması;
Məhkəmə iddialarının və ərizələrin, müəyyən məhkəmə işləri üzrə isə etiraz, vəsatət və şikayətlərin hazırlanmasının təmin edilməsi;
Cəmiyyəti məhkəmələrdə və müvafiq dövlət orqanlarında təmsil edilməsi.
Ali hüquq təhsili;
Hüquq sahəsi üzrə 1 il iş təcrübəsi;
Əmək qanunvericiliyini, həmçinin mülki, mülki prosessual, inzibati və inzibati prosessual qanunvericiliyi yaxşı bilməli;
İngilis dilini yaxşı səviyyədə bilməli (Rus dilini bilmək üstünlükdür);
Microsoft office proqramları ilə yaxşı işləməyi bacarmalı.
Əmək məzuniyyəti: 30 təqvim günü;
Əmək haqqı razılaşma ilə
Müvafiq tələblərə uyğun olan namizədlər mövzu hissəsində “Hüquqşünas” qeyd etməklə CV-lərini e-mail ünvanına göndərə bilərlər.
Hüquqşünas
Cəmiyyət daxili normativ sənədlərin layihələrinin hazırlanması;

Preparation of drafts of internal normative documents of the society;
Assisting in the preparation of normative and other documents of relevant departments, providing legal opinions and general legal support on those documents;
Drafting and legal examination of contracts and other legal documents;
Preparation of responses to inquiries and complaints received from relevant state bodies, organizations and citizens;
Provision of preparation of lawsuits and petitions, and objections, petitions and complaints in certain court cases;
Representation of the society in courts and relevant state bodies.
Higher legal education;
1 year of work experience in the field of law;
Must be well versed in labor law, as well as civil, civil procedural, administrative and administrative procedural legislation;
Must know English at a good level (knowledge of Russian is an advantage);
Must be able to work well with Microsoft office applications.
Labor leave: 30 calendar days;
Salary negotiable
Eligible candidates can send their CV to the e-mail address with "Lawyer" in the subject line.