"Azərpoçt" MMC Hüquqşünas vəzifəsi vakansiyasını aktiv elan edir!
Aidiyyatı bölmələrin normativ və digər sənədlərinin hazırlanmasında köməklik göstərilməsi, həmin sənədlərə dair hüquqi rəylərin və ümumi hüquqi dəstəyin verilməsi;
Müqavilələrin və digər hüquqi sənədlərin hazırlanması və hüquqi ekspertizası;
Aidiyyatı dövlət orqanlarından, təşkilatlardan və vətəndaşlardan daxil olan sorğulara və şikayətlərə cavabların hazırlanması;
Məhkəmə iddialarının və ərizələrin, müəyyən məhkəmə işləri üzrə isə etiraz, vəsatət və şikayətlərin hazırlanmasının təmin edilməsi;
Cəmiyyəti məhkəmələrdə və müvafiq dövlət orqanlarında təmsil edilməsi.
Ali hüquq təhsili;
Hüquq sahəsi üzrə 1 il iş təcrübəsi;
Əmək qanunvericiliyini, həmçinin mülki, mülki prosessual, inzibati və inzibati prosessual qanunvericiliyi yaxşı bilməli;
İngilis dilini yaxşı səviyyədə bilməli (Rus dilini bilmək üstünlükdür);
Microsoft office proqramları ilə yaxşı işləməyi bacarmalı.
Əmək məzuniyyəti: 30 təqvim günü;
Əmək haqqı razılaşma ilə
Müvafiq tələblərə uyğun olan namizədlər mövzu hissəsində “Hüquqşünas” qeyd etməklə CV-lərini e-mail ünvanına göndərə bilərlər.
Hüquqşünas
Cəmiyyət daxili normativ sənədlərin layihələrinin hazırlanması;

Подготовка проектов внутренних нормативных документов общества;
Помощь в подготовке нормативных и других документов соответствующих ведомств, предоставление юридических заключений и общее юридическое сопровождение по этим документам;
Составление и юридическая экспертиза договоров и других юридических документов;
Подготовка ответов на запросы и жалобы, поступившие от соответствующих государственных органов, организаций и граждан;
Обеспечение подготовки исков и ходатайств, а также возражений, ходатайств и жалоб по отдельным судебным делам;
Представительство общества в судах и соответствующих государственных органах.
Высшее юридическое образование;
Опыт работы в сфере права от 1 года;
Должен хорошо знать трудовое право, а также гражданское, гражданско-процессуальное, административное и административно-процессуальное законодательство;
Должен знать английский язык на хорошем уровне (знание русского языка является преимуществом);
Должен уметь хорошо работать с офисными приложениями Microsoft.
Трудовой отпуск: 30 календарных дней;
Заработная плата договорная
Кандидаты, соответствующие критериям, могут отправить свое резюме на адрес электронной почты с указанием «Юрист» в теме письма.
Для заявки: hr@azerpost.az