Təhsil İnstitutu “Baş hüquqşünas” vəzifəsinə vakansiya elan edir!
İnstitutun fəaliyyətini tənzimləyən müxtəlif növ qərarlar, əmr və sərəncamlar, əsasnamə, prosedur, qayda və təlimatlar hazırlamaq və ya onlara hüquqi rəy vermək;
İnstitutu dövlət orqanlarında, hüquqi və fiziki şəxslər qarşısında, məhkəmələrdə təmsil etmək, onlardan daxil olan sorğuları cavablandırmaq və müvafiq sənəd və arayışlar hazırlamaq;
Müxtəlif növ müqavilələr hazırlamaq, müqavilə layihələrinə hüquqi rəy və təkliflər vermək;
İnstitutun təsis sənədlərinə dəyişikliklərin dövlət qeydiyyatına alınması üçün zəruri sənədləşməni təşkil etmək;
Daxili struktur bölmələrdən gələn hüquqi sorğuların cavablandırlıması, zəruri hallarda struktur bölmələrə hüquqi dəstəyin göstərilməsi və s.
Rəhbərliyin hüquq xarakterli digər tapşırıqlarını yerinə yetirmək
Ali hüquq təhsili;
Mülki (əqdlər, korporativ hüquq və s.), inzibati, əmək, miqrasiya, təhsil və inzibati prosessual qanunvericilik biliyi;
Müvafiq sahədə minimum 3 il iş təcrübəsi;
Məntiqi və hüquqi analiz qabiliyyətinin olması;
Komandada işləmək bacarığı;
Məsuliyyətli, diqqətli və stresə davamlı;
Səliqəli, punktual, kollektivdə işləmə bacarığı;
“MS Office” proqramlarında sərbəst işləmək bacarığı;
İngilis və rus dili biliyi olanlara üstünlük verilir.
Həftənin 5 günü saat 09:00-dan 18:00-dək
İstirahət və qeyri-iş günləri AR Əmək Məcəlləsinə uyğun tənzimlənir.
Qeyd olunan tələblərə uyğun gələn namizədlərdən 30 sentyabr tarixinədək CV-lərini s.asadzade@arti.edu.az elektron ünvanına “Baş hüquqşünas” başlığı altında göndərmələri xahiş olunur.
Baş hüquqşünas

Подготавливает различного рода решения, приказы и распоряжения, положения, процедуры, правила и инструкции, регулирующие деятельность Института, или дает по ним юридическое заключение;
Представлять Институт в государственных органах, перед юридическими и физическими лицами, в судах, отвечать на поступившие от них запросы и готовить соответствующие документы и справки;
Готовить различные виды договоров, давать юридические заключения и предложения по подрядным проектам;
Организовать оформление необходимой документации для государственной регистрации изменений в учредительные документы Института;
Ответы на юридические запросы внутренних структурных подразделений, оказание юридической поддержки структурным подразделениям и т.д. при необходимости.
Для выполнения других законных задач руководства.
Высшее юридическое образование;
Знание гражданского (договоры, корпоративное право и т.п.), административного, трудового, миграционного, образовательного и административно-процессуального законодательства;
Опыт работы не менее 3 лет в соответствующей сфере;
Способность к логическому и юридическому анализу;
Ответственный, внимательный и стрессоустойчивый;
Аккуратность, пунктуальность, умение работать в команде;
Предпочтение отдается тем, кто знает английский и русский языки.
5 дней в неделю с 09:00 до 18:00.
Отдых и нерабочие дни регулируются в соответствии с Трудовым кодексом АР.
Кандидатам, соответствующим указанным требованиям, просим до 30 сентября направить свои резюме на адрес электронной почты s.asadzade@arti.edu.az с пометкой «Старший юрист».
Старший юрист