Təhsil Tələbə Krediti Fondu və “İnternational Medical Center Bakı” QSC arasında memorandum imzalanıb.
Təhsil Tələbə Krediti Fondundan yararlanmış tələbələrin işlə təmin olunma imkanlarını yaxşılaşdırmaq istiqamətində Fond tərəfindən davamlı iş aparılır. Tələbə və məzunların peşəkar bacarıqlarını artırması üçün əmək bazarının tələblərinə uyğun təcrübə proqramlarına cəlb edilməsi, karyera yarmarkalarında iştirakının təmin edilməsi, onların müxtəlif sahələrdə öz bacarıqlarını sınamaq və inkişaf etdirməsi üçün şəraitin yaradılması məqsədilə dövlət və özəl sektorun aparıcı təmsilçiləri ilə əməkdaşlıq qurulur. Növbəti belə əməkdaşlıq “İnternational Medical Center Bakı” QSC ilə başlamışdır.
5 mart tarixində Təhsil Tələbə Krediti Fondu və “İnternational Medical Center Bakı” QSC arasında birgə əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu imzalanıb. İmzalanma mərasimində Təhsil Tələbə Krediti Fondunun İdarə heyətinin sədri Araz Paşayev və “International Medical Center Bakı” QSC-nin baş həkimi Kamal Quliyev iştirak edib.
Qeyd edək ki, qarşılıqlı səmərəli əlaqələrin qurulmasına xidmət edəcək Memorandum könüllü və təcrübə proqramları, o cümlədən seminar və təlimlər keçirilməsinin dəstəklənməsi, tələbə və məzunların ixtisaslarına uyğun təcrübə proqramlarına cəlb edilməsi, müvafiq sahə üzrə vakansiyalar yaranarsa təhsil tələbə kreditlərindən yararlanmış təhsilalanlara və məzunlara üstünlük verilməsi məqsədilə birgə fəaliyyətin təşkilini nəzərdə tutur.

Подписан меморандум между Фондом образовательных студенческих кредитов и ЗАО «Международный медицинский центр Баку».
Фондом ведется постоянная работа по улучшению возможностей трудоустройства студентов, воспользовавшихся Фондом студенческих кредитов на образование. Налажено сотрудничество с ведущими представителями государственного и частного сектора с целью привлечения студентов и выпускников к программам стажировок в соответствии с требованиями рынка труда, обеспечения их участия в ярмарках вакансий, создания условий для проверки и развития своих навыков. в различных областях с целью повышения своего профессионального мастерства. Очередное такое сотрудничество началось с ЗАО «Международный медицинский центр Баку».
5 марта между Фондом кредитования студентов на образование и ЗАО «Международный медицинский центр Баку» был подписан Меморандум о взаимопонимании о совместном сотрудничестве. В церемонии подписания приняли участие председатель правления Фонда студенческого кредитования образования Араз Пашаев и главный врач ЗАО «Международный медицинский центр Баку» Камаль Гулиев.
Следует отметить, что Меморандум будет служить установлению взаимовыгодных отношений, поддержке волонтерских программ и программ стажировок, в том числе семинаров и тренингов, привлечению студентов и выпускников к программам стажировок в соответствии с их квалификацией, а также отданию предпочтения студентам и выпускникам. которые воспользовались студенческими кредитами на образование, если возникнут вакансии в соответствующей области. предполагает организацию деятельности.