11 məktəbdə təqdimatlar keçirilib.
Əhalinin aztəminatlı təbəqələrindən olan şəxslərin təhsilə əlçatanlığını təmin etmək, təhsil almaqda bərabər imkanlar yaratmaq və təhsilin əhatə dairəsini genişləndirmək məqsədilə Təhsil Tələbə Krediti Fondu tərəfindən aparılan təbliğat, təşviqat və maarifləndirmə işləri davam etdirilir.
Bu gün Siyəzən, Şabran və Şəmkirdə yerləşən təhsil ocaqlarında təşkil olunan təqdimatlar zamanı təhsil tələbə kreditinə müraciət qaydaları, güzəştlər və qeydiyyat prosesi barəsində məlumat verilib, iştirakçıların sualları cavablandırılıb.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 17 iyun tarixli 1367 nömrəli Fərmanı ilə yaradılmış “Təhsil Tələbə Krediti Fondu”-nun əsas məqsədlərinə - əhalinin aztəminatlı təbəqələrindən olan şəxslərin təhsilə əlçatanlığını təmin etmək, təhsil almaqda bərabər imkanlar yaratmaq və təhsilin əhatə dairəsini genişləndirmək – nail olmaq üçün Fond tərəfindən təbliğat və təşviqat işləri davam etdiriləcək.

Презентации прошли в 11 школах.
Чтобы обеспечить доступ к образованию для людей из групп с низкими доходами, создать равные возможности для образования и расширить сферу образования, Фонд студенческих кредитов на образование продолжает продвигать, продвигать и повышать осведомленность.
Сегодня в ходе презентаций, организованных в учебных заведениях, расположенных в Сиязане, Шабране и Шамкире, была представлена информация о правилах подачи заявки на получение студенческого кредита, льготах и процессе регистрации, а также даны ответы на вопросы участников.
Для достижения основных целей «Фонда образовательных студенческих кредитов», созданного Указом № 1. Распоряжение Президента Азербайджанской Республики от 17 июня 2021 года №1367 – обеспечить доступ к образованию для людей из малообеспеченных слоев населения, создать равные возможности для получения образования и расширить сферу образования. Фонд будет продолжать продвигать и продвигать.