Azərbaycan Tibb Universiteti ilə Memorandum imzalanıb.
7 iyun tarixində Təhsil Tələbə Krediti Fondu ilə Azərbaycan Tibb Universiteti arasında Əməkdaşlıq Memorandumu imzalanıb. Qarşılıqlı səmərəli əlaqələrin qurulmasına xidmət edəcək Memorandum könüllü və təcrübə proqramları, o cümlədən seminar və təlimlər keçirilməsinin dəstəklənməsi, tələbə və məzunların ixtisaslarına uyğun təcrübə proqramlarına cəlb edilməsi, müvafiq sahə üzrə vakansiyalar yaranarsa təhsil tələbə kreditlərindən yararlanmış təhsilalanlara və məzunlara üstünlük verilməsi məqsədilə birgə fəaliyyətin təşkilini nəzərdə tutur.
İmzalanma mərasimində çıxış edən Azərbaycan Tibb Universitetinin rektoru Gəray Gəraybəyli Təhsil Tələbə Krediti Fondunun fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib. Fondun yaradılmasını ödənişli əsaslarla təhsil alan tələbələr üçün unikal imkan olduğunu bildirən rektor, imzalanmış Memorandumun TTKF ilə ATU arasında əməkdaşlığın dərinləşməsinə böyük töhfə verəcəyini bildirmişdir.
TTKF-nin İdarə heyətinin sədri Araz Paşayev Fond tərəfindən görülən işlər barədə məlumat verib. Bildirib ki, bu günə kimi Fondun yaratdığı imkanlardan 37 minə yaxın şəxs yararlanaraq təhsil haqlarının TTKF tərəfindən qarşılanmasına nail olmuşdur. Daha çox şəxsin təhsil tələbə kreditindən yararlanması üçün geniş potensialın olduğu, bu məqsədlə aparılan təbliğat və təşviqat işlərinin daha da genişləndirilməsinin vacibliyi qeyd olunub.

Меморандум подписан с Азербайджанским медицинским университетом.
7 июня был подписан Меморандум о сотрудничестве между Фондом кредитования студентов на образование и Азербайджанским медицинским университетом. Меморандум, который послужит установлению взаимовыгодных отношений, предусматривает организацию совместной деятельности в целях поддержки волонтерских программ и программ стажировок, в том числе семинаров и тренингов, привлечение студентов и выпускников к программам стажировок в соответствии с их квалификацией, отдавая приоритет студентам и выпускники, получившие студенческие кредиты на образование, если возникнут вакансии в соответствующей области.
Выступая на церемонии подписания, ректор Азербайджанского медицинского университета Герай Герайбейли высоко оценил деятельность Фонда кредитования студентов на образование. Заявив, что создание фонда является уникальной возможностью для студентов, обучающихся на платной основе, ректор отметил, что подписанный Меморандум будет во многом способствовать углублению сотрудничества между ТТКФ и АМУ.
Председатель Совета директоров ТТКФ Араз Пашаев проинформировал о проделанной Фондом работе. Он сообщил, что на сегодняшний день почти 37 тысяч человек воспользовались возможностями, созданными Фондом, и им удалось оплатить расходы на образование за счет TTKF. Было отмечено, что существует широкий потенциал для того, чтобы больше людей могли воспользоваться студенческим кредитом на образование, а также важность дальнейшего расширения пропагандистской и агитационной деятельности, проводимой с этой целью.