Bu gün Bakının Sabunçu rayonunda yerləşən 67, 130, 209, 252 və 311 nömrəli tam orta məktəblərdə növbəti təbliğat və təşviqat görüşləri təşkil olunub.
Görüşlərdə Təhsil Tələbə Krediti Fondunun əməkdaşları tərəfindən 9-11 sinif şagirdlərinə təhsil tələbə kreditinin növləri, kreditlərə müraciət qaydaları və geri ödəniş şərtləri barədə ətraflı məlumat verilmiş, o cümlədən güzəştli şərtlərlə təhsilalma imkanları vurğulanmışdır.
Məlum olduğu üzrə, təhsil tələbə kreditləri ödənişli təhsil sahəsində təhsilin bütün pillələrini əhatə edən bir maliyyə dəstəyidir. Bu kreditlər, tələbələrin ali təhsil pilləsinin bakalavriat və magistratura (rezidentura) səviyyələrində, həmçinin orta ixtisas təhsili və peşə təhsili (texniki peşə və yüksək texniki peşə təhsili) səviyyələrində təhsil almalarını dəstəkləyir. Təhsil tələbə kreditləri əyani və ödənişli əsaslarla təhsil alan Azərbaycan Respublikası vətəndaşları üçün nəzərdə tutulur. Təhsil kreditləri tələbələrin normativ təhsil müddətində, əyani formada və ödənişli əsaslarla təhsil aldıqları halda verilir. Və beləcə kreditlər ödənişli təhsilin maliyyə yükünü azaldır və təhsilalanlara əlavə maliyyə imkanları təqdim edir.
Təşkil olunan görüşdə, həmçinin, şagirdlərə təhsil tələbə krediti müraciətinin necə asanlıqla həyata keçirilməsi və kreditlərin onlara necə kömək edə biləcəyi barədə ətraflı məlumat verilib. Əsas məqsəd, hər bir şagirdin təhsilini davam etdirmək və öz gələcəyini daha parlaq etmək üçün bu fürsətdən yararlanmasına dəstək olmaqdır.
Görüşün sonunda iştirakçıların Fond haqqında verdikləri sualları cavablandırılıb, həmçinin onların təklifləri dinlənilib. TTKF haqqında daha geniş məlumatlılığın əldə olunması məqsədilə şagirdlərə TTKF-nin bukletləri paylanılıb. Bu cür görüşlərin şagirdlərin 9 və ya 11 illik təhsil müddətindən sonrakı təhsil həyatına keçidində onlara lazımlı dəstəyi təmin etmək və təhsil tələbə kreditindən faydalanmalarını təmin etmək məqsədini daşıyır.

Сегодня в средних школах № 67, 130, 209, 252 и 311, расположенных в Сабунчинском районе города Баку, были организованы очередные пропагандистско-агитационные собрания.
В ходе встреч сотрудники Фонда студенческих кредитов на образование предоставили учащимся 9–11 классов подробную информацию о видах студенческих кредитов на образование, порядке подачи заявок и условиях погашения, а также подчеркнули возможности получения образования на льготных условиях.
Как известно, образовательные студенческие кредиты — это форма финансовой поддержки, которая охватывает все уровни образования в сфере платного образования. Данные кредиты поддерживают обучение студентов на уровнях бакалавриата и магистратуры (ординатуры) высшего образования, а также на уровнях среднего специального образования и профессионального образования (технического профессионального и высшего технического профессионального образования). Образовательные студенческие кредиты предназначены для граждан Азербайджанской Республики, обучающихся на очной и платной основе. Образовательные кредиты предоставляются студентам, обучающимся по очной и платной форме в течение стандартного периода обучения. Таким образом, кредиты снижают финансовое бремя платного обучения и предоставляют дополнительные финансовые возможности для студентов.
На встрече студентам также была предоставлена подробная информация о том, как легко подать заявку на получение студенческих кредитов и как кредиты могут им помочь. Основная цель — помочь каждому студенту воспользоваться этой возможностью, продолжить образование и сделать свое будущее светлее.
В конце встречи были даны ответы на вопросы участников о Фонде и выслушаны их предложения. Для более широкого распространения информации о TTKF среди студентов были распространены буклеты TTKF. Целью таких встреч является предоставление студентам необходимой поддержки при переходе к образованию после 9 или 11 класса и обеспечение возможности получения ими студенческих кредитов.