TTKF tələbələri üçün xarici dil və karyera imkanları mövzusunda təlim keçirilib
14 may 2026-cı il tarixində Təhsil Tələbə Krediti Fondu tərəfindən TTK-dan yararlanan tələbələr və Fondun istehsalat təcrübəsi proqramında iştirak edən tələbələr üçün “Xarici dil öyrənmənin gələcək karyerada rolu və sürətli öyrənmə strategiyaları” mövzusunda təlim təşkil olunub. Təlim Elm və Təhsil Nazirliyinin İctimai Şuranın katibi Günay Əkbərova tərəfindən keçirilib, iştirakçılarla xarici dil biliklərinin müasir əmək bazarında yaratdığı üstünlüklər, beynəlxalq karyera imkanları və sürətli öyrənmə metodları barədə geniş məlumat paylaşılıb.
Təlimin məqsədi effektiv xarici dil öyrənmə texnikasının təqdim edilməsi olub. İnteraktiv formatda təşkil olunan sessiyada yaddaş texnikaları, gündəlik praktika üsulları, dinləmə və danışıq bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi istiqamətində praktiki yanaşmalar iştirakçılarla bölüşülüb. İştirakçılar müxtəlif qrup tapşırıqları və müzakirələrdə iştirak edərək öyrəndikləri metodları tətbiq etmək imkanı əldə ediblər. Təlim çərçivəsində xarici dil bacarıqlarının beynəlxalq təhsil və iş imkanlarına çıxışda mühüm rol oynadığı xüsusi vurğulanıb.
Təhsil Tələbə Krediti Fondu tərəfindən tələbələrin fərdi inkişafı, əmək bazarına hazırlığı və yumşaq bacarıqların artırılması istiqamətində bu kimi maarifləndirici və inkişafyönümlü layihələrin davamlı həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur.

TTKF провел тренинг для студентов на тему иностранных языков и карьерных возможностей
14 мая 2026 года Фонд образовательных студенческих кредитов (TTKF) организовал тренинг на тему «Роль изучения иностранных языков в будущей карьере и стратегии быстрого обучения» для студентов, пользующихся образовательными студенческими кредитами, а также для участников программы производственной практики Фонда.
Тренинг провела секретарь Общественного совета при Министерстве науки и образования Гюнай Акберова. В ходе мероприятия участникам была представлена подробная информация о преимуществах владения иностранными языками на современном рынке труда, международных карьерных возможностях и методах быстрого обучения.
Основной целью тренинга было ознакомление участников с эффективными техниками изучения иностранных языков. В интерактивном формате были представлены практические подходы по развитию памяти, методам ежедневной практики, а также навыков аудирования и разговорной речи. Участники также получили возможность применить изученные методы в рамках групповых заданий и обсуждений.
В ходе тренинга было особо подчеркнуто важное значение владения иностранными языками для получения доступа к международному образованию и возможностям трудоустройства.
Фонд образовательных студенческих кредитов планирует и далее реализовывать подобные просветительские и развивающие проекты, направленные на личностное развитие студентов, их подготовку к рынку труда и развитие soft skills.