Təhsil Tələbə Krediti Fondunun əməkdaşı Məhəmmədəli Abdin regionlarda yerləşən tam orta məktəblərdə abituriyentlərin maarifləndirilməsi istiqamətində görüş keçirib.
Görüş Zərdab şəhər 1 nömrəli məktəb-liseydə keçirilib.
Görüşdə Dövlət Məşğulluq Agentliyinin əməkdaşı Şükürzadə Şəhriyar, Zərdab Gənclərin İnkişaf və Karyera Mərkəzinin əməkdaşı Yusifov Vüsal və Zərdab uşaq və ailələrə dəstək mərkəzinin direktoru Səfərəliyeva Ləman iştirak edib. Dövlət Məşğulluq Agentliyinin Mərkəzi Karyera filialının mütəxəssisi Qurbanlı Əli tərəfindən karyera və düzgün ixtisas seçimi haqqında abituriyentlərə məlumat verilib.

Махаммадали Абдин представитель Фонда образовательных студенческих кредитов провел встречу с целью предоставления информации выпускникам средних школ, расположенных в регионах, о возможностях образовательных кредитов.
Встреча прошла в школе-лицее № 1 города Зардаб.
На встрече присутствовали Шукурзаде Шахрияр из Государственного Агентства занятости, Юсифов Вусал из Центра развития молодежи и карьеры "Зардаб" и Сафаралиева Ламан из Центра поддержки детей и семьи "Зардаб". Гурбанлы Али, специалист центрального отдела карьеры Государственного Агентства занятости, проинформировал выпускников о будущей карьере и правильном выборе профессии.