Qəbul məsləhətçisi, kənd təsərrüfatı və qida elmləri məktəbi (SAFS)
"ADA universiteti" Qəbul məsləhətçisi, kənd təsərrüfatı və qida elmləri məktəbi (SAFS) vəzifəsi vakansiyasını aktiv elan edir!
- Bazarda mövcudluğu yaratmaq üçün Bakı və regionlardakı məktəblərdə və təhsil müəssisələrində təqdimatların keçirilməsi;
- Tədbirlərin və görüşlərin təşkili üçün regional maraqlı tərəflərlə işləmək;
- Xarici (yarmarka, sərgi) və daxili (məlumat sessiyaları, tədbirlər, seminarlar, seminarlar) işə qəbul tədbirlərində ADA Universitetini təmsil etmək;
- Tələbə namizədlərinin ADA Universitetinə səfərlərini, o cümlədən kampusdaxili turların, tədbirlərin və fərdi məsləhətləşmələrin təşkilini əlaqələndirmək və çatdırmaq;
- Dekan və akademik fakültə və struktur bölmələr dəsti tərəfindən təyin olunmuş işçilərlə işə qəbulla bağlı fəaliyyətləri əlaqələndirmək;
- ADA Universitetinin SAFS proqramları haqqında potensial Bakalavr və Magistr namizədlərinə dəqiq məlumat, məsləhət və təlimat vermək;
- Onlayn və üz-üzə formatlarda kampusda və xaricində yüksək keyfiyyətli təqdimatların hazırlanması və keçirilməsi;
- Dəqiq məlumat yayılmasını təmin etmək üçün marketinq və işə götürmə materiallarının (mətbuat relizləri, broşuralar, flayerlər, elanlar, postlar) istehsalına (çap və onlayn) töhfə vermək;
- İllik vebsayt məlumatlarının yenilənməsinə kömək etmək;
- Yerli və beynəlxalq işə qəbul üçün aylıq işə qəbul tədbirləri planının hazırlanması;
- ADA Universitetini və müvafiq auditoriya üçün təyin olunmuş fakültəni nümayiş etdirən seminarlar, ustad dərsləri, açıq mühazirələr və seminarları planlaşdırın, çatdırın və qiymətləndirin;
- İllik işə götürmə hədəflərinə çatmağa kömək edə biləcək effektiv əlaqələri inkişaf etdirmək üçün ADA Universitetinin professor-müəllim heyəti və digər müvafiq inzibati vahidlərlə əlaqə və şəbəkə qurmaq;
- ADA Universitetinin SAFS proqramlarına tələbələrin cəlb edilməsinə səbəb ola biləcək universitetlər, şirkətlər və digər dövlət və özəl qurumlarla müsbət iş əlaqələri yaratmaq;
- İllik işə qəbul planının hazırlanmasında köməklik göstərmək;
- Potensial namizədlər üçün müxtəlif layihələrin təşkili, əlaqələndirilməsi və monitorinqi;
- Müraciət forması ilə bağlı namizədlərin sorğularını müvəffəqiyyətlə təqdim olunana qədər istiqamətləndirmək, dəstəkləmək və kömək etmək;
- Marketinqlə bağlı işə götürmə fəaliyyətlərinin rəvan həyata keçirilməsini təmin etmək üçün ADA Universitetinin Marketinq komandası ilə sıx əməkdaşlıq etmək;
- Böyük Açıq Günlər, Məlumat sessiyaları, Ustad dərsləri və s. kimi geniş miqyaslı işə qəbul tədbirlərinin və fəaliyyətlərin kampusda və ondan kənarda təşkili və çatdırılmasını əlaqələndirmək və dəstəkləmək;
- Məktəblər, universitetlər, şirkətlər, dövlət qurumları və digər özəl qurumlar üçün məktublar hazırlamaq;
- ADA Universitetinin sosial mediası üçün məzmun yaratmaq və onun müntəzəm yeniliklərini saxlamaq;
- İşə qəbul fəaliyyətlərində iştirak edən və SAFS proqramları ilə maraqlanan namizədlərin məlumat bazasını saxlamaqla yanaşı, namizədlərin məlumat bazasını saxlamaq/qeyd etmək;
- Qeydiyyat prosesi zamanı Qəbul və Tələbə Qeydlərinə Dəstək Ofisi;
- Lazım gələrsə, müxtəlif tədbirlər üçün iaşələrin və yeməklərin hazırlanması və təşkili;
- Telefon zənglərinə cavab vermək;
- Müxtəlif maraqlı tərəflərə ünvanlanmış məktublar hazırlamaq;
- Ümumi Office gələnlər qutularında e-poçt sorğularına təyin edilmiş şəkildə cavab vermək;
- ADA Universitetinin Tələbə Qəbulu üzrə Menecerini və Qəbul və Tələbə Qeydləri Direktorunu inzibati tapşırıqlarla dəstəkləyin;
- Xətt meneceri və ya Qəbul və Tələbə Qeydləri Direktorunun tələb etdiyi rola uyğun olan hər hansı digər vəzifələr.
- Bakalavr dərəcəsi;
- Magistr dərəcəsinə üstünlük verilir;
- Müvafiq iş təcrübəsi üstünlükdür;
- İngilis və Azərbaycan dillərində mükəmməl yazılı və şifahi ünsiyyət bacarıqları, o cümlədən təqdimat və inandırma bacarıqları;
- Sürətli templi mühitdə yüksək performans səviyyəsini saxlamağı bacarmalıdır;
- Təfərrüatlara kəskin diqqət, eləcə də yüksək motivasiya səviyyəsi, müəyyən tapşırılan tapşırıqları öz üzərinə götürməyə və onları müəyyən müddətlərdə yerinə yetirməyə hazır olmaq;
- Excel, Word, PowerPoint və Outlook daxil olmaqla Microsoft Office Suite ilə yüksək səviyyədə biliklər vacibdir;
- Tərəfdaşlıq qurmaq və bütün səviyyələrdə işçilər və rəhbərliklə işləmək bacarığı ilə yaxşı şəxsiyyətlərarası bacarıqlar;
- Marketinq və işə qəbul üzrə güclü iş biliyi;
- Məxfiliyi yüksək səviyyədə saxlamaq bacarığı.
- Bu vəzifəyə müraciət etmək üçün linkə daxil olun: https://www.ada.edu.az/apply-to-job
- Müraciət üçün son tarix 20 oktyabr 2023-cü ildir.
- Növbəti işə qəbul prosesləri üçün yalnız qısa siyahıya alınmış namizədlərlə əlaqə saxlanılacaq.
- ADA Universiteti rəqabətədavamlı əmək haqqı paketi və yüksək standartlı cəlbedici məşğulluq şərtləri təklif edir. ADA Universiteti haqqında ətraflı məlumat üçün www.ada.edu.az saytına daxil olun.

Консультант по приему, Школа сельского хозяйства и пищевых наук (SAFS)
- Проведение презентаций в школах и образовательных учреждениях Баку и регионов для установления присутствия на рынке;
- Работа с региональными заинтересованными сторонами для организации мероприятий и встреч;
- Представлять Университет АДА на внешних (ярмарки, выставки) и внутренних (информационные сессии, мероприятия, семинары, мастер-классы) мероприятиях по подбору персонала;
- Координировать и проводить посещения университета ADA будущими студентами, включая организацию туров по кампусу, мероприятий и индивидуальных консультаций;
- Координировать деятельность по подбору персонала с назначенными деканом и профессорско-преподавательским составом и составом кафедр;
- Предоставлять точную информацию, советы и рекомендации потенциальным кандидатам в бакалавриат и магистратуру о программах SAFS университета ADA;
- Разрабатывать и проводить высококачественные презентации на территории кампуса и за его пределами в онлайн-формате и при личном общении;
- Содействовать производству (печатных и онлайн) маркетинговых и рекрутинговых материалов (пресс-релизов, брошюр, листовок, рекламных объявлений, постов) для обеспечения точного распространения информации;
- Помощь в ежегодном обновлении информации на сайте;
- Подготовить ежемесячный план мероприятий по набору персонала для местного и международного набора персонала;
- Планировать, проводить и оценивать семинары, мастер-классы, открытые лекции и семинары, демонстрирующие Университет ADA и назначенные преподаватели для соответствующей аудитории;
- Поддерживать связь и сотрудничать с преподавателями Университета ADA и другими соответствующими административными подразделениями для развития эффективных отношений, которые могут помочь достичь ежегодных целей по набору персонала;
- Развивать позитивные рабочие отношения с университетами, компаниями и другими государственными и частными организациями, которые могут привести к набору студентов для участия в программах SAFS университета ADA;
- Помощь в составлении годового плана подбора персонала;
- Организовывать, координировать и контролировать различные проекты для потенциальных кандидатов;
- Направлять, поддерживать и помогать будущим студентам в вопросах, касающихся формы заявки, до успешной подачи;
- Тесно сотрудничать с командой маркетинга университета ADA, чтобы обеспечить бесперебойную реализацию мероприятий по подбору персонала, связанных с маркетингом;
- Координировать и поддерживать организацию и проведение крупномасштабных мероприятий и мероприятий по набору персонала на территории кампуса и за его пределами, таких как большие дни открытых дверей, информационные сессии, мастер-классы и т. д.;
- Подготавливать письма для школ, университетов, компаний, государственных учреждений и других частных лиц;
- Создавать контент для социальных сетей Университета ADA и поддерживать его регулярные обновления;
- Вести учет потенциальных студентов, посещавших мероприятия по набору персонала и интересующихся программами SAFS, а также вести базу данных претендентов;
- Сопровождение приемной комиссии и студенческого учета в процессе регистрации;
- Подготовка помещений и организация угощений и еды для различных мероприятий, если это необходимо;
- Отвечать на телефонные звонки;
- Подготовить письма, адресованные различным заинтересованным сторонам;
- Отвечать на запросы по электронной почте в общих почтовых ящиках Office по назначению;
- Поддержка менеджера по набору студентов Университета ADA и директора отдела приема и учета студентов в выполнении административных задач;
- Любые другие обязанности, соответствующие должности, как того требует непосредственный руководитель или директор по приему и учету студентов.
- Степень бакалавра;
- Степень магистра предпочтительна;
- Релевантный опыт работы является плюсом;
- Отличные письменные и устные коммуникативные навыки на английском и азербайджанском языках, включая навыки презентации и убеждения;
- Должен быть способен поддерживать высокий уровень производительности в быстро меняющейся среде;
- Острое внимание к деталям, а также высокий уровень мотивации, готовность взять на себя ответственность за определенные задачи и выполнить их в сжатые сроки;
- Высокий уровень владения пакетом Microsoft Office, включая Excel, Word, PowerPoint и Outlook, обязателен;
- Хорошие навыки межличностного общения с умением строить партнерские отношения и работать с сотрудниками и руководством всех уровней;
- Уверенные знания в области маркетинга и подбора персонала;
- Способность поддерживать высокий уровень конфиденциальности.
- Крайний срок подачи заявок — 20 октября 2023 года.
- Только кандидаты, вошедшие в короткий список, будут свяжутся с нами для дальнейшего процесса набора персонала.
- Университет ADA предлагает конкурентоспособный пакет вознаграждения и привлекательные условия трудоустройства высокого уровня. Для получения дополнительной информации об Университете ADA посетите сайт www.ada.edu.az.