Qəbul məsləhətçisi, kənd təsərrüfatı və qida elmləri məktəbi (SAFS)
"ADA universiteti" Qəbul məsləhətçisi, kənd təsərrüfatı və qida elmləri məktəbi (SAFS) vəzifəsi vakansiyasını aktiv elan edir!
- Bazarda mövcudluğu yaratmaq üçün Bakı və regionlardakı məktəblərdə və təhsil müəssisələrində təqdimatların keçirilməsi;
- Tədbirlərin və görüşlərin təşkili üçün regional maraqlı tərəflərlə işləmək;
- Xarici (yarmarka, sərgi) və daxili (məlumat sessiyaları, tədbirlər, seminarlar, seminarlar) işə qəbul tədbirlərində ADA Universitetini təmsil etmək;
- Tələbə namizədlərinin ADA Universitetinə səfərlərini, o cümlədən kampusdaxili turların, tədbirlərin və fərdi məsləhətləşmələrin təşkilini əlaqələndirmək və çatdırmaq;
- Dekan və akademik fakültə və struktur bölmələr dəsti tərəfindən təyin olunmuş işçilərlə işə qəbulla bağlı fəaliyyətləri əlaqələndirmək;
- ADA Universitetinin SAFS proqramları haqqında potensial Bakalavr və Magistr namizədlərinə dəqiq məlumat, məsləhət və təlimat vermək;
- Onlayn və üz-üzə formatlarda kampusda və xaricində yüksək keyfiyyətli təqdimatların hazırlanması və keçirilməsi;
- Dəqiq məlumat yayılmasını təmin etmək üçün marketinq və işə götürmə materiallarının (mətbuat relizləri, broşuralar, flayerlər, elanlar, postlar) istehsalına (çap və onlayn) töhfə vermək;
- İllik vebsayt məlumatlarının yenilənməsinə kömək etmək;
- Yerli və beynəlxalq işə qəbul üçün aylıq işə qəbul tədbirləri planının hazırlanması;
- ADA Universitetini və müvafiq auditoriya üçün təyin olunmuş fakültəni nümayiş etdirən seminarlar, ustad dərsləri, açıq mühazirələr və seminarları planlaşdırın, çatdırın və qiymətləndirin;
- İllik işə götürmə hədəflərinə çatmağa kömək edə biləcək effektiv əlaqələri inkişaf etdirmək üçün ADA Universitetinin professor-müəllim heyəti və digər müvafiq inzibati vahidlərlə əlaqə və şəbəkə qurmaq;
- ADA Universitetinin SAFS proqramlarına tələbələrin cəlb edilməsinə səbəb ola biləcək universitetlər, şirkətlər və digər dövlət və özəl qurumlarla müsbət iş əlaqələri yaratmaq;
- İllik işə qəbul planının hazırlanmasında köməklik göstərmək;
- Potensial namizədlər üçün müxtəlif layihələrin təşkili, əlaqələndirilməsi və monitorinqi;
- Müraciət forması ilə bağlı namizədlərin sorğularını müvəffəqiyyətlə təqdim olunana qədər istiqamətləndirmək, dəstəkləmək və kömək etmək;
- Marketinqlə bağlı işə götürmə fəaliyyətlərinin rəvan həyata keçirilməsini təmin etmək üçün ADA Universitetinin Marketinq komandası ilə sıx əməkdaşlıq etmək;
- Böyük Açıq Günlər, Məlumat sessiyaları, Ustad dərsləri və s. kimi geniş miqyaslı işə qəbul tədbirlərinin və fəaliyyətlərin kampusda və ondan kənarda təşkili və çatdırılmasını əlaqələndirmək və dəstəkləmək;
- Məktəblər, universitetlər, şirkətlər, dövlət qurumları və digər özəl qurumlar üçün məktublar hazırlamaq;
- ADA Universitetinin sosial mediası üçün məzmun yaratmaq və onun müntəzəm yeniliklərini saxlamaq;
- İşə qəbul fəaliyyətlərində iştirak edən və SAFS proqramları ilə maraqlanan namizədlərin məlumat bazasını saxlamaqla yanaşı, namizədlərin məlumat bazasını saxlamaq/qeyd etmək;
- Qeydiyyat prosesi zamanı Qəbul və Tələbə Qeydlərinə Dəstək Ofisi;
- Lazım gələrsə, müxtəlif tədbirlər üçün iaşələrin və yeməklərin hazırlanması və təşkili;
- Telefon zənglərinə cavab vermək;
- Müxtəlif maraqlı tərəflərə ünvanlanmış məktublar hazırlamaq;
- Ümumi Office gələnlər qutularında e-poçt sorğularına təyin edilmiş şəkildə cavab vermək;
- ADA Universitetinin Tələbə Qəbulu üzrə Menecerini və Qəbul və Tələbə Qeydləri Direktorunu inzibati tapşırıqlarla dəstəkləyin;
- Xətt meneceri və ya Qəbul və Tələbə Qeydləri Direktorunun tələb etdiyi rola uyğun olan hər hansı digər vəzifələr.
- Bakalavr dərəcəsi;
- Magistr dərəcəsinə üstünlük verilir;
- Müvafiq iş təcrübəsi üstünlükdür;
- İngilis və Azərbaycan dillərində mükəmməl yazılı və şifahi ünsiyyət bacarıqları, o cümlədən təqdimat və inandırma bacarıqları;
- Sürətli templi mühitdə yüksək performans səviyyəsini saxlamağı bacarmalıdır;
- Təfərrüatlara kəskin diqqət, eləcə də yüksək motivasiya səviyyəsi, müəyyən tapşırılan tapşırıqları öz üzərinə götürməyə və onları müəyyən müddətlərdə yerinə yetirməyə hazır olmaq;
- Excel, Word, PowerPoint və Outlook daxil olmaqla Microsoft Office Suite ilə yüksək səviyyədə biliklər vacibdir;
- Tərəfdaşlıq qurmaq və bütün səviyyələrdə işçilər və rəhbərliklə işləmək bacarığı ilə yaxşı şəxsiyyətlərarası bacarıqlar;
- Marketinq və işə qəbul üzrə güclü iş biliyi;
- Məxfiliyi yüksək səviyyədə saxlamaq bacarığı.
- Bu vəzifəyə müraciət etmək üçün linkə daxil olun: https://www.ada.edu.az/apply-to-job
- Müraciət üçün son tarix 20 oktyabr 2023-cü ildir.
- Növbəti işə qəbul prosesləri üçün yalnız qısa siyahıya alınmış namizədlərlə əlaqə saxlanılacaq.
- ADA Universiteti rəqabətədavamlı əmək haqqı paketi və yüksək standartlı cəlbedici məşğulluq şərtləri təklif edir. ADA Universiteti haqqında ətraflı məlumat üçün www.ada.edu.az saytına daxil olun.

Admissions counselor, school of agriculture and food science (SAFS)
- Conduct presentations at schools and educational entities in Baku and regions to establish market presence;
- Work with regional stakeholders to organize events and meetings;
- Represent ADA University at external (fairs, exhibition) and internal (information sessions, events, seminars, workshops) recruitment events;
- Co-ordinate and deliver visits to ADA University of prospective students, including organization of on-campus tours, events and individual consultations;
- Coordinate recruitment activities with a designated by dean and academic faculty and constituent set of departments;
- Provide accurate information, advice and guidance to prospective Undergraduate and Graduate candidates about ADA University SAFS programs;
- Design and conduct high-quality presentations on and off campus in online and face-to-face formats;
- Contribute to the production of (printed and online) marketing and recruitment materials (press release, brochures, flyers, ads, posts) to maintain accurate information dissemination;
- Assist in annual website information updating;
- Prepare monthly recruitment activities plan for local and international recruitment;
- Plan, deliver and evaluate workshops, master classes, open lectures and workshops that showcase ADA University and designated faculty for the relevant audience;
- Liaise and network with ADA University faculty and other relevant administrative units to develop effective relationships that can help to meet annual recruitment targets;
- Develop positive working relationships with universities, companies and other public and private entities that can lead to recruitment of students to ADA University SAFS programs;
- Assist in preparation of Annual recruitment plan;
- Organize, coordinate and monitor different projects for the potential candidates;
- Guide, support and assist prospective students’ inquiries regarding application form till successful submission;
- Work closely with ADA University Marketing team to ensure smooth implementation of marketing related recruitment activities;
- Coordinate and support organization and delivery of large scale on and off campus recruitment events and activities such as Grand Open Days, Information sessions, Master classes, etc.;
- Prepare letters for schools, universities, companies, state agencies and other private entities;
- Create content for ADA University social media and maintain its regular updates;
- Keep track/records of prospective students attended recruitment activities and interested in SAFS programs as well as maintaining applicants’ database;
- Support Office of Admissions and Student Records during registration process;
- Preparing facilities and arranging refreshments and food for different events, if required;
- Answer phone calls;
- Prepare letters addressed to different stakeholders;
- Respond to e-mail inquiries in general Office inboxes as assigned;
- Support ADA University Student Recruitment Manager and Director of Admissions and Student Records with administrative tasks;
- Any other duties appropriate to the role as required by the line Manager or Director of Admissions and Student Records.
- Bachelor’s degree;
- Master’s degree is preferable;
- Relevant work experience is a plus;
- Excellent written and verbal communications skills in English and Azerbaijani, including presentation and persuasion skills;
- Must be capable to maintain a high level of performance in a fast-paced environment;
- Acute attention to detail as well as a high level of motivation, willing to take ownership of certain assigned tasks and complete them under tight deadlines;
- High level of proficiency with Microsoft Office Suite, including Excel, Word, PowerPoint and Outlook, is essential;
- Good interpersonal skills with the ability to build partnerships and work with all levels of employees and management;
- Strong working knowledge of marketing and recruitment;
- Ability to maintain a high level of confidentiality.
- The deadline for application is October 20, 2023.
- Only shortlisted candidates will be contacted for further recruitment processes.
- ADA University offers a competitive remuneration package and attractive conditions of employment of a high standard. For more information about ADA University, please visit www.ada.edu.az.