Analitik təhlil şöbəsinin böyük məsləhətçisi
Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi "Analitik təhlil şöbəsinin böyük məsləhətçisi" üzrə vakansiya elan edir
- Təhsil müəssisələrinin fəaliyyətinin monitorinqinin və analitik təhlilinin effektiv şəkildə təşkil edilməsi və proseslərə nəzarət edilməsi istiqamətində işlərin icra edilməsi;
- Təhsil müəssisələrinin fəaliyyətinə dair məlumatların toplanılmasını və onların təhlili üçün yararlı hala gətirilməsinin həyata keçirilməsi;
- Keyfiyyət təminatı sahəsində qabaqcıl beynəlxalq təcrübənin araşdırılması və bunun əsasında şöbənin fəaliyyət istiqamətinə uyğun, yerli kontekst nəzərə alınaraq təkliflərin verilməsi;
- Akkreditasiya prosesinin yekununda təhsil müəssisələrinin fəaliyyət və göstəricilərinə dair tematik hesabatların hazırlanması və müvafiq təkliflərin verilməsi;
- Ali təhsil müəssisələrinin (ATM) akkreditasiya prosesinin yekununda fəaliyyətin monitorinqinin və analitik təhlilinin effektiv şəkildə təşkil edilməsi prosesində iştirak;
- Bir sıra strateji sənədlərin və fəaliyyət planlarının hazırlanması, eləcə də icrasına nəzarət edilməsi;
- Vəzifə öhdəliklərindən irəli gələn digər fəaliyyətlərin həyata keçirilməsi.
- Tam ali təhsil (İT, kompüter elmləri və oxşar sahələr üzrə);
- Minimum 3 il iş təcrübəsi (ali təhsil sahəsində ən az 2 il olmaqla);
- MS Office proqram biliyi (beynəlxalq sertifikatların olması arzuolunandır);
- “Python”, “R” proqramlaşdırma dilləri və ya Stata statistik alətindən ən az biri üzrə bilik və təcrübə;
- Power Bİ və ya Tableau proqramlarından biri üzrə biliklər;
- Analitik düşüncə qabiliyyəti və riyazi biliklər;
- Azərbaycan dilində sərbəst danışıq və yazı qabiliyyəti;
- Texniki ingilis dili biliyi;
- Monitorinq və qiymətləndirmə bacarığı.
- İş qrafiki: bazar ertəsi-cümə, saat 09:00-18:00
- Son müraciət tarixi 30.12.2023
- Göstərilən tələblərə cavab verən namizədlər öz CV-lərini hr@tkta.edu.az elektron ünvanına mövzu yerinə ''Analitik təhlil şöbəsi böyük məsləhətçisi'' qeyd etməklə göndərə bilərlər.

Senior adviser to the analytical analysis department
Education Quality Insurance Agency announces vacancy for "senior adviser to the Analytical Analysis Department"
- Effective organization of monitoring and analytical analysis of the activities of educational institutions and execution of works in the direction of process control;
- Collecting data on the activities of educational institutions and making them useful for analysis;
- Examining advanced international experience in the field of quality assurance and making proposals based on this, taking into account the local context, according to the direction of the department's activities;
- At the end of the accreditation process, preparation of thematic reports on the activities and indicators of educational institutions and giving relevant proposals;
- Participation in the process of effectively organizing activity monitoring and analytical analysis at the end of the accreditation process of higher educational institutions (HEIs);
- Preparing a number of strategic documents and action plans, as well as monitoring their implementation;
- Implementation of other activities arising from job duties.
- Complete higher education (in IT, computer science and similar fields);
- Minimum 3 years of work experience (including at least 2 years in the field of higher education);
- Knowledge of MS Office software (international certificates are desirable);
- Knowledge and experience in at least one of Python, R programming languages or Stata statistical tool;
- Knowledge of Power BI or one of Tableau programs;
- Analytical thinking ability and mathematical knowledge;
- Ability to speak and write fluently in Azerbaijani language;
- Technical English knowledge;
- Monitoring and evaluation skills.
- Business hours: Monday-Friday, 09:00-18:00
- Candidates who meet the specified requirements can send their CV to the e-mail address hr@tkta.edu.az with the subject "Analytical analysis department senior consultant"