Analitik təhlil şöbəsinin böyük məsləhətçisi
Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi "Analitik təhlil şöbəsinin böyük məsləhətçisi" üzrə vakansiya elan edir
- Təhsil müəssisələrinin fəaliyyətinin monitorinqinin və analitik təhlilinin effektiv şəkildə təşkil edilməsi və proseslərə nəzarət edilməsi istiqamətində işlərin icra edilməsi;
- Təhsil müəssisələrinin fəaliyyətinə dair məlumatların toplanılmasını və onların təhlili üçün yararlı hala gətirilməsinin həyata keçirilməsi;
- Keyfiyyət təminatı sahəsində qabaqcıl beynəlxalq təcrübənin araşdırılması və bunun əsasında şöbənin fəaliyyət istiqamətinə uyğun, yerli kontekst nəzərə alınaraq təkliflərin verilməsi;
- Akkreditasiya prosesinin yekununda təhsil müəssisələrinin fəaliyyət və göstəricilərinə dair tematik hesabatların hazırlanması və müvafiq təkliflərin verilməsi;
- Ali təhsil müəssisələrinin (ATM) akkreditasiya prosesinin yekununda fəaliyyətin monitorinqinin və analitik təhlilinin effektiv şəkildə təşkil edilməsi prosesində iştirak;
- Bir sıra strateji sənədlərin və fəaliyyət planlarının hazırlanması, eləcə də icrasına nəzarət edilməsi;
- Vəzifə öhdəliklərindən irəli gələn digər fəaliyyətlərin həyata keçirilməsi.
- Tam ali təhsil (İT, kompüter elmləri və oxşar sahələr üzrə);
- Minimum 3 il iş təcrübəsi (ali təhsil sahəsində ən az 2 il olmaqla);
- MS Office proqram biliyi (beynəlxalq sertifikatların olması arzuolunandır);
- “Python”, “R” proqramlaşdırma dilləri və ya Stata statistik alətindən ən az biri üzrə bilik və təcrübə;
- Power Bİ və ya Tableau proqramlarından biri üzrə biliklər;
- Analitik düşüncə qabiliyyəti və riyazi biliklər;
- Azərbaycan dilində sərbəst danışıq və yazı qabiliyyəti;
- Texniki ingilis dili biliyi;
- Monitorinq və qiymətləndirmə bacarığı.
- İş qrafiki: bazar ertəsi-cümə, saat 09:00-18:00
- Son müraciət tarixi 30.12.2023
- Göstərilən tələblərə cavab verən namizədlər öz CV-lərini hr@tkta.edu.az elektron ünvanına mövzu yerinə ''Analitik təhlil şöbəsi böyük məsləhətçisi'' qeyd etməklə göndərə bilərlər.

Старший советник отдела аналитического анализа
Агентство страхования качества образования объявляет вакансию "Старший советник Отдела Аналитического Анализа"
- Эффективная организация мониторинга и аналитического анализа деятельности образовательных учреждений и выполнение работ по направлению управления процессами;
- Собрать данные о деятельности образовательных учреждений и сделать их полезными для анализа;
- Изучение передового международного опыта в области обеспечения качества и внесение на его основе предложений с учетом местного контекста, согласно направлению деятельности отдела;
- По окончании процесса аккредитации подготовка тематических отчетов о деятельности и показателях образовательных учреждений и подача соответствующих предложений;
- Участие в процессе эффективной организации мониторинга и аналитического анализа деятельности по окончании процесса аккредитации высших учебных заведений (ВУЗов);
- Подготовка ряда стратегических документов и планов действий, а также контроль их реализации;
- Осуществление иной деятельности, вытекающей из должностных обязанностей.
- Полное высшее образование (в сфере IT, информатики и подобных областях);
- Опыт работы не менее 3 лет (в том числе не менее 2 лет в сфере высшего образования);
- Знание программ MS Office (международные сертификаты желательны);
- Знание и опыт работы хотя бы с одним из языков программирования Python, R или статистическим инструментом Stata;
- Знание Power BI или одной из программ Tableau;
- Способность к аналитическому мышлению и математические знания;
- Умение свободно говорить и писать на азербайджанском языке;
- Знание технического английского языка;
- Навыки мониторинга и оценки.
- График работы: понедельник-пятница, 09:00-18:00.
- Кандидаты, соответствующие указанным требованиям, могут отправить свое резюме на адрес электронной почты hr@tkta.edu.az с темой «Старший консультант отдела аналитического анализа».