Vətəndaş müraciətlərinə baxılması sektorunda mütəxəssis
Elm və Təhsil Nazirliyində İnformasiya və vətəndaşlara xidmət şöbəsinin Vətəndaş müraciətlərinə baxılması sektorunda mütəxəssis vəzifəsi vakantdır!
- Vətəndaşlara təqdim olunan xidmətlərin monitorinq və qiymətləndirmə meyarlarının hazırlanması;
- Dövlət xidmətlərinin reyestrinə daxil olan təhsil xidmətlərinin yenilənməsi, əlavələrin edilməsi və qüvvədən düşmüş xidmətlərin reyestrdən çıxarılması;
- ASAN indeks üzrə qiymətləndirmənin təşkili və xidmətlərin tələblərə uyğunlaşması;
- İllik fəaliyyət planının icrasında iştirak edilməsi;
- Məktublar, təqdimatlar və digər növ sənədlərin hazırlanması;
- Sektora daxil olan müraciətlərin cavablandırılması.
- Ali təhsil (Hüquq təhsili üstünlükdür);
- Dil bilikləri (Azərbaycan dilində səlis yazı və danışıq qabiliyyəti, ingilis dili – yüksək səviyyədə);
- Kompüter bilikləri (MS Office);
- Analitik təhlil etmə bacarığı;
- 1 il iş təcrübəsi (hüquqi sahə üzrə olması üstünlükdür).
- Göstərilən tələblərə cavab verən namizədlərdən CV-lərini mövzu hissəsində VMBS -- mütəxəssis” yazaraq Amina.Heydarova@edu.gov.az e-mail ünvanına göndərmələri xahiş olunur.

Специалист сектора рассмотрения обращений граждан
Открыта вакансия специалиста Департамента информации и обслуживания населения Министерства науки и образования, в секторе обработки обращений граждан!
- Подготовка критериев мониторинга и оценки услуг, предоставляемых гражданам;
- Обновление образовательных услуг, включенных в реестр государственных услуг, внесение дополнений и исключение из реестра услуг с истекшим сроком действия;
- организация оценки по индексу ASAN и адаптация услуг к требованиям;
- Участие в реализации годового плана мероприятий;
- Подготовка писем, презентаций и других видов документов;
- Отвечаем на запросы, поступающие в сектор.
- Высшее образование (предпочтительно юридическое образование);
- Языковые навыки (свободное письмо и разговорная речь на азербайджанском языке, английском языке – на высоком уровне);
- Владение компьютером (MS Office);
- Умение аналитически анализировать;
- Опыт работы от 1 года (желательно в юридической сфере).
- Кандидатам, соответствующим указанным требованиям, просим направить свои резюме на адрес электронной почты Amina.Heydarova@edu.gov.az, написав в теме письма VMBS -- специалист.