Təlim və metodologiya şöbəsinin baş məsləhətçisi
Ali təhsil müəssisələrində təlim və tədris prosesinin təşkili və idarə olunması üzrə ən azı 4 il təcrübə;
Təhsilin yerli qanunvericilik bazası haqqında biliklərə sahib olmaq;
Təhsildə keyfiyyət təminatı üzrə beynəlxalq təcrübə haqqında, bu sahədə yeni çağırışlar və trendlər haqqında məlumatlı olmaq;
Azərbaycan dilində səlist danışıq və yazı qabiliyyətləri ilə yanaşı, ingilis dilini C1 səviyyəsinə uyğun bilmək;
Təhsil sahəsində yerli və beynəlxalq məlumatları təhlil etmək və müvafiq metodoloji sənədləri hazırlamağı bacarmaq;
İşgüzar şifahi və yazılı ünsiyyət, təqdim etmə bacarıqları, komandada işləmək və yeniliklərə açıq olmaq;
Komputer bilikləri (MS Office)
Ali təhsil müəssisələrində daxili keyfiyyət təminatı sahəsində ən azı 2 (iki) il iş təcrübəsi;
Məsuliyyətlər:
Təlim və metodoloji istiqamətlər üzrə daxili normativ bazanı hazırlamaq, zəruri hallarda təlim və metodoloji sənədlərin yenilənməsi və dəyişilməsi barədə təkliflər vermək;
Təhsil müəssisələri üçün təlimlərin və digər maarifləndirici xidmətlərin göstərilməsi prosesinin təşkilində iştirak etmək və işlərin gedişatına nəzarət etmək;
Təhsil müəssisələrinin fəaliyyətini, bu barədə hazırlanan tövsiyələri, hesabatları və təhsil müəssisələrindən daxil olan müraciətləri nəzərdən keçirərək təhsil müəssisələri üçün təlimlər, maarifləndirici tədbirlər və inkişaf planları ilə bağlı təkliflər hazırlamaq;
Keyfiyyət təminatı və akkreditasiya prosesi üzrə ekspert bazasının qurulmasında iştirak etmək və seçilmiş ekspertlər üçün müvafiq təlimlər təşkil etmək;
Beynəlxalq təcrübələri araşdıraraq və təhsil müəssisələrinin fəaliyyətini nəzərdən keçirərək onların təlim ehtiyaclarını müəyyənləşdirmək və fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində inkişaf planları barədə təkliflər hazırlamaq;
Keçiriləcək müxtəlif təlimlər və maarifləndirici tədbirlər barədə müvafiq materialların hazırlanmasını təmin etmək;
İş qrafiki: bazar ertəsi-cümə, saat 09:00-18:00
Son müraciət tarixi 07.03.2024
Göstərilən tələblərə cavab verən namizədlər öz CV-lərini hr@tkta.edu.az elektron ünvanına mövzu yerinə "Təlim və metodologiya şöbəsinin baş məsləhətçisi" qeyd etməklə göndərə bilərlər.
TKTA Təlim və metodologiya şöbəsinin baş məsləhətçisi vəzifəsi üzrə vakansiya elan edir

Senior consultant of the training and methodology department
TKTA announces a vacancy for the position of chief consultant of the Training and methodology department
At least 2 (two) years of work experience in the field of internal quality assurance in higher education institutions;
At least 4 years of experience in the organization and management of training and teaching process in higher education institutions;
Having knowledge of the local legislative framework of education;
To be informed about international experience in quality assurance in education, about new challenges and trends in this field;
In addition to fluent speaking and writing skills in Azerbaijani language, knowledge of English according to C1 level;
To be able to analyze local and international data in the field of education and prepare relevant methodological documents;
Business oral and written communication, presentation skills, teamwork and openness to innovation;
Computer skills (MS Office).
Məsuliyyətlər:
Prepare the internal normative base for training and methodological directions, if necessary, make suggestions on updating and changing training and methodological documents;
Participate in the organization of the process of providing training and other educational services for educational institutions and monitor the progress of work;
Reviewing the activities of educational institutions, recommendations, reports and applications received from educational institutions, preparing proposals for trainings, educational events and development plans for educational institutions;
To participate in the establishment of the expert base on the quality assurance and accreditation process and to organize appropriate training for the selected experts;
By examining international experiences and reviewing the activities of educational institutions, determining their training needs and preparing proposals for development plans in order to improve their activities;
To ensure the preparation of relevant materials on various trainings and educational events to be held;
Business hours: Monday-Friday, 09:00-18:00
Last date of application 07.03.2024
Candidates who meet the specified requirements can send their CVs to the e-mail address hr@tkta.edu.az with the subject "Senior consultant".