Kəmiyyətli tədqiqat metodları üzrə dosent
ADA Universitetinin İctimai və Beynəlxalq Münasibətlər Məktəbi Kəmiyyət Tədqiqatları Metodları üzrə Dosent vəzifəsinə ərizə qəbul etməyə dəvət edir. 2024-cü ilin payızında başlayan bu tam ştatlı fakültə rolu kəmiyyət təhlili və tədqiqat metodları üzrə ixtisaslaşmış dinamik, yenilikçi və əməkdaşlıq edən peşəkarlar üçün əla fürsət təqdim edir. Müvəffəqiyyətli namizədin qabaqcıl Tədqiqat Metodları və Statistika və tələb olunduqda digər müvafiq fənlər daxil olmaqla bir sıra əlaqəli bakalavr və magistr kurslarını öyrətməsi gözlənilir.
Güclü tədqiqat gündəliyi nümayiş etdirən dosentlər üçün 3/2-yə endirmək imkanı ilə 3/3 tədris yükünü saxlamaq;
Universitet və ictimai həyatında fəal iştirak etmək.
Zəhmət olmasa əlavə edin:
2) hərtərəfli CV (nəşrlərin siyahısı daxil olmaqla),
3) üç peşəkar istinad üçün əlaqə məlumatları,
4) tələbə qiymətləndirmələrinin xülasəsi,
5) fəlsəfənin tədrisi haqqında bəyanat,
6) magistratura təhsilindən transkript.
Müraciət e-poçtunuzda mövzu sətrində İş Başlığını göstərdiyinə əmin olun. Müraciət üçün son tarix 10 aprel 2024-cü ildir. Qeyd edək ki, sonrakı addımlar üçün yalnız qısa siyahıya alınmış namizədlərlə əlaqə saxlanılacaq. Təyinat 2024-cü ilin sentyabrında başlayır.

Assistant Professor of Quantitative Research Methods
ADA University’s School of Public and International Affairs invites applications for the position of Assistant Professor of Quantitative Research Methods. This full-time faculty role, starting in Fall 2024, offers a great opportunity for dynamic, innovative, and collaborative professionals who specialize in quantitative analysis and research methods. The successful candidate will be expected to teach a range of related undergraduate and graduate courses including Advanced Research Methods and Statistics, and other relevant subjects as required.
Maintain a teaching load of 3/3, with the possibility of reducing it to 3/2 for Assistant Professors demonstrating a strong research agenda;
A record of, or clear potential for, high-quality research and teaching corresponding to the position;
Proficiency in English, both spoken and written;
A commitment to positively contributing to the university and academic community.
1) a cover letter detailing your interest in the position,
2) a comprehensive CV (including list of publications),
3) contact information for three professional references,
4) summaries of student evaluations,
5) a statement of teaching philosophy,