Təhsil - Bütün rütbələr
ADA Universitetinin elmi şəxsiyyətinin mərkəzi hissəsi kimi tədrisə əsaslanaraq, Təhsil Məktəbi 2015-ci ildə yaradılmışdır. Ölkənin müasir pedaqoqların yetişdirilməsinə olan təcili ehtiyacından yaranmışdır ki, bu da öz növbəsində “savadlı müasir vətəndaş” yetişdirməyə imkan verir. Məktəb yerli dövlət məktəb tərəfdaşları ilə əməkdaşlıqda innovativ və dinamik təhsil proqramları və praktiki tədqiqatlar aparır. Hal-hazırda magistratura təhsilinə diqqət yetirən Təhsil Məktəbi bütün yaş qruplarından olan tələbələrin təhsil ehtiyaclarını qarşılamağı öhdəsinə götürür və milli təhsil sektorunda qərar verənlər və siyasətçilər ilə sıx əməkdaşlıq edir. 2022-ci ildən SE həmçinin ADA Qazax Mərkəzində cari proqramlarını Azərbaycan dilində təqdim edir.
Vəzifə icmalı:
Biz beynəlxalq mühitdə birgə işləmək arzusu olan dinamik, enerjili və təşəbbüskar alimlər axtarırıq.
Fakültənin professor-müəllim heyəti magistratura kurslarını Azərbaycan dilində tədris edəcək. Fakültə üzvlərinin həmçinin ADA Qazax Mərkəzində tələbələrə dərs demək, mentorluq etmək və tədqiqat aparmaq üçün tədris ilində iki aya qədər tam ştatlı müəllim kimi çalışacaqları gözlənilir.
Əmək haqqı təcrübə və ixtisasa uyğundur. Fakültənin magistr səviyyəli kursları tədris etməsi gözlənilir.
Kursun inkişafı;
Universitetə və cəmiyyətə nümunəvi xidmət göstərmək.
Qərbdə akkreditə olunmuş universitetdən təhsilin idarə edilməsi və idarə edilməsi, effektiv tədris və öyrənmə və ya əlaqəli sahələrdə doktorluq dərəcəsi;
Rütbəyə uyğun olaraq güclü tədris və tədqiqat təcrübəsi;
Təhsildə liderlik və idarəetmə, effektiv tədris və öyrənmə və ya əlaqəli sahələrdə kursların layihələndirilməsi və tədrisi təcrübəsi;
Nüfuzlu resenziyalı jurnallarda nəşrlərdə təcrübə;
Beynəlxalq və/və ya milli akademik təcrübə;
Materialları mövzu sətrində “SE MAEM/MATL İş Ərizəsi” qeyd etməklə surəti (CC) ilə birlikdə serecruitment@ada.edu.az elektron poçt ünvanına göndərin.
Müraciət üçün son tarix 15 mart 2024-cü ildir. Təyinat 15 avqust 2024-cü ildə başlayır.
Növbəti işə qəbul prosesləri üçün yalnız qısa siyahıya alınmış namizədlərlə əlaqə saxlanılacaq.

Образование - Все ранги
Основываясь на преподавании как центральной части научной идентичности Университета ADA, Педагогическая школа была основана в 2015 году. Она возникла из-за непосредственной потребности страны в подготовке современных педагогов, которые, в свою очередь, позволяют «образованным современным гражданам», Школа реализует инновационные и динамичные образовательные программы и практические исследования в сотрудничестве с местными партнерами государственных школ. Педагогическая школа, в настоящее время ориентированная на аспирантуру, стремится удовлетворить образовательные потребности учащихся всех возрастов и тесно сотрудничает с лицами, принимающими решения и разрабатывающими политику в национальном секторе образования. С 2022 года SE также реализует свои текущие программы на азербайджанском языке в Газахском центре ADA.
Vəzifə icmalı:
Мы ищем динамичных, энергичных и предприимчивых ученых, у которых есть желание работать совместно в международной среде.
Преподаватели будут вести курсы повышения квалификации на азербайджанском языке. Также ожидается, что преподаватели будут проводить до двух месяцев в учебном году в качестве штатных преподавателей в Центре ADA Gazax, чтобы преподавать, наставлять студентов и проводить исследования.
Заработная плата соответствует опыту и квалификации. Ожидается, что преподаватели будут преподавать курсы для аспирантов.
Разработка курса;
Предоставление образцовых услуг университету и сообществу.
Степень доктора философии западно-аккредитованного университета в области лидерства и управления образованием, эффективного преподавания и обучения или смежных областях;
Сильный преподавательский и исследовательский опыт, соответствующий званию;
Опыт разработки и преподавания курсов по лидерству и менеджменту в сфере образования, эффективному преподаванию и обучению или смежным областям;
Опыт публикаций в авторитетных рецензируемых журналах;
Международный и/или национальный академический опыт;
Отправьте материалы по электронной почте на адрес serecruitment@ada.edu.az с копией (CC) на адрес sel@ada.edu.az с темой «Заявление о приеме на работу в SE MAEM/MATL».
Крайний срок подачи заявок — 15 марта 2024 г. Прием заявок начинается 15 августа 2024 г.
Только кандидаты, вошедшие в короткий список, будут свяжутся с нами для дальнейшего процесса набора персонала.