Təhsil - Bütün rütbələr
ADA Universitetinin elmi şəxsiyyətinin mərkəzi hissəsi kimi tədrisə əsaslanaraq, Təhsil Məktəbi 2015-ci ildə yaradılmışdır. Ölkənin müasir pedaqoqların yetişdirilməsinə olan təcili ehtiyacından yaranmışdır ki, bu da öz növbəsində “savadlı müasir vətəndaş” yetişdirməyə imkan verir. Məktəb yerli dövlət məktəb tərəfdaşları ilə əməkdaşlıqda innovativ və dinamik təhsil proqramları və praktiki tədqiqatlar aparır. Hal-hazırda magistratura təhsilinə diqqət yetirən Təhsil Məktəbi bütün yaş qruplarından olan tələbələrin təhsil ehtiyaclarını qarşılamağı öhdəsinə götürür və milli təhsil sektorunda qərar verənlər və siyasətçilər ilə sıx əməkdaşlıq edir. 2022-ci ildən SE həmçinin ADA Qazax Mərkəzində cari proqramlarını Azərbaycan dilində təqdim edir.
Vəzifə icmalı:
Biz beynəlxalq mühitdə birgə işləmək arzusu olan dinamik, enerjili və təşəbbüskar alimlər axtarırıq.
Fakültənin professor-müəllim heyəti magistratura kurslarını Azərbaycan dilində tədris edəcək. Fakültə üzvlərinin həmçinin ADA Qazax Mərkəzində tələbələrə dərs demək, mentorluq etmək və tədqiqat aparmaq üçün tədris ilində iki aya qədər tam ştatlı müəllim kimi çalışacaqları gözlənilir.
Əmək haqqı təcrübə və ixtisasa uyğundur. Fakültənin magistr səviyyəli kursları tədris etməsi gözlənilir.
Kursun inkişafı;
Universitetə və cəmiyyətə nümunəvi xidmət göstərmək.
Qərbdə akkreditə olunmuş universitetdən təhsilin idarə edilməsi və idarə edilməsi, effektiv tədris və öyrənmə və ya əlaqəli sahələrdə doktorluq dərəcəsi;
Rütbəyə uyğun olaraq güclü tədris və tədqiqat təcrübəsi;
Təhsildə liderlik və idarəetmə, effektiv tədris və öyrənmə və ya əlaqəli sahələrdə kursların layihələndirilməsi və tədrisi təcrübəsi;
Nüfuzlu resenziyalı jurnallarda nəşrlərdə təcrübə;
Beynəlxalq və/və ya milli akademik təcrübə;
Materialları mövzu sətrində “SE MAEM/MATL İş Ərizəsi” qeyd etməklə surəti (CC) ilə birlikdə serecruitment@ada.edu.az elektron poçt ünvanına göndərin.
Müraciət üçün son tarix 15 mart 2024-cü ildir. Təyinat 15 avqust 2024-cü ildə başlayır.
Növbəti işə qəbul prosesləri üçün yalnız qısa siyahıya alınmış namizədlərlə əlaqə saxlanılacaq.

Education - All ranks
Building on teaching as a central part of scholarly identity of ADA University, the School of Education was established in 2015. Born out of the immediate need of the country to train modern educators, who, in turn, enable “educated modern citizenry”, the School pursues innovative and dynamic education programs and hands-on research in collaboration with local public school partners. Currently focused on graduate studies, the School of Education commits itself to addressing the educational needs of learners of all ages and works closely with decision and policy makers in the national education sector. Since 2022, SE is also delivering its current programs in Azerbaijani language at ADA Gazakh Center.
Vəzifə icmalı:
Course development;
Providing exemplary service to the university and community.
PhD degree from a Western-accredited university in education leadership and management, effective teaching and learning, or related fields;
Strong teaching and research record, as appropriate to the rank;
Experience designing and teaching courses in education leadership and management, effective teaching and learning, or related fields;
Experience in publications in reputable peer-reviewed journals;
International and/or national academic experience;
Strong commitment to serving the university and society.
Send materials via e-mail to serecruitment@ada.edu.serecruitment@ada.edu.azaz with copy (CC) to sel@ada.edu.az with the subject line “SE MAEM/MATL Job Application”.
The cut-off date for application is March 15, 2024. Appointment begins August 15, 2024.
Only shortlisted candidates will be contacted for further recruitment processes.