ArchiCO "İş icraçısı" vəzifəsinə vakansiya elan edir!
Tikinti təşkilatlarında mühəndis-texniki vəzifələrdə ən az 10 illik təcrübə(azi 5 ili rəhbər vəzifələrdə);
Podrat müqavilələrinin icra qaydalarını, istehsalatın, əməyin və idarəetmənin təşkilini bilməlidir;
Tikinti texnologiyasını, tikinti norma və qaydalarını, material sərfi normalarını bilməli;
Smeta sənədlərinin hazırlanması üçün normativ sənədləri və digər metodiki göstərişləri bilməli;
Layihələri oxumağı və təhlil etməyi bilməli;
Bina və qurğuları konstruktiv və planlı həllinin işlənməsi məsələlərini bilməlidir;
Əməyin mühafizəsi, təhlükəsizlik texnikası, istehsalat sanitariyası və yanğın əleyhinə mühafizənin norma və qaydalarını bilməlidir;
Sifarişçi və subpodrat təşkilatlarla qarşılıqlı münasbətlərinin nizamlama qaydalarını bilməlidir;
Komputer bilikləri: MS Office ( Word, Excell), Auto Cad proqramlarında işləməyi bilməli;
Tikinti sahəsi üzrə ali təhsil;
Uzunmüddətli ezamiyyətlərə hazır olmalı;
Obyektlərin müəyyən edilmiş vaxtda istismara verilməsi üzrə tapşırıqların, keyfiyyət göstəriciləri üzrə yerinə yetirilməsini təmin etmək;
Layihənin icra planına uyğun olaraq, öhdəliyə götürülmüş tikinti-inşaat işlərini vaxtında, öncədən müəyyən edilmiş texniki, keyfiyyət və SƏTƏM standartlarına uyğun olmaqla və razılaşdırılmış maliyyə standartları və büdcə tərtibatı çərçivəsində həyata keçirmək;
Tikinti-quraşdırma və buraxılmış-sazlama işlərinin dəyərinin azaldılması, materiallardan və əmək haqqı fondlarından qənaətlə istifadə edilməsi üzrə tədbirləri həyata keçirmək və əməyin qabaqcıl üsul və metodlarının yayılması üzrə iş aparmaq;
Obyektlərin müəyyən edilmiş vaxtda istismara verilməsi üzrə tapşırıqların, eləcədə tikinti-quraşdırma və buraxılış-sazlama işlərinin bütün kəmiyyət və keyfiyyət göstəriciləri üzrə yerinə yetirilməsini təmin etmək;
Smeta sənədlərini hazırlanması üçün ümumi tikinti işlərinin həcmini təhlil etmək və və hesablamaq;
Təyin edilmiş obyektdə (ərazidə) tikinti-quraşdırma işləri planının işçi çertyojlara, işlərin aparılması layihəsinə, istehsalat planına və normativ sənədlərə uyğun olaraq yerinə yetirilməsini təmin etmək,İnşası başa çatmış obyektlərin, eləcə də tikililərin obyektlər üzrə ayrı-ayrı hazır mərhələ iş komplekslərinin sifarişçiyə təhvil verilməsində iştirak etmək;
Subpodrat təşkilatlar üçün iş sahəsi hazırlayır, müqavilə şərtlərinə görə işlərin zamanında və keyfiyyətlə yerinə yetirilməsini tələb edir, onlardan görülmüş işi təhvil alır;
Görülmüş işlərin uçotunu aparır, texniki sənədləşməni tərtib edərək müvafiq şöbəyə təqdim edir;
Tabeliyində olan işçilər arasında iş bölgüsünü aparır,onların işlərini təşkil edərək nəzarət edir;
Tikintidə istifadə olunacaq tikinti materiallarını vaxtında müəyyən edir və zəruri tikinti materiallarının siyahısını təchizat şöbəsinə yönləndirir;
Tikinti sahəsində anbar təsərrüfatı və maddi sərvətlərin qorunması üzrə mütəmadi yoxlamalar aparmaqla sifarişin düzgün verilməsini izləyir;
Rəhbərlik tərəfindən verilən tapşırıqları vaxtında və keyfiyyətlə yerinə yetirir.
İşçilərin əmək mühafizəsi təlimatlarına əməl etməsinə nəzarət etmək, fərqlənən işçiləri mükafatlandırmaq, istehsalat və əmək intizamını pozanlara qarşı isə intizam töhmətlərinin verilməsi haqqında təkliflər vermək, kollektivdə tərbiyəvi iş aparmaq, fəhlələrin ixtisas artırmasını təşkil etmək;
Əmək haqqı namizədin bilik və bacarıqlarına uyğun təyin ediləcək.
İş rejimi: 6 günlük
İş icraçısı
Yaş: 30- 55 yaş;

Высшее строительное образование;
Опыт работы на инженерно-технических должностях в строительных организациях не менее 10 лет (на руководящих должностях не менее 5 лет);
Быть пунктуальным и ответственным;
Должен знать правила выполнения договоров подряда, организации производства, труда и управления;
Должен знать технологию строительства, строительные нормы и правила, нормы расхода материалов;
Должен знать нормативные документы и другие методические указания по составлению сметной документации;
Должен уметь читать и анализировать проекты;
Должен знать вопросы разработки конструктивных и планировочных решений зданий и сооружений;
Должен знать нормы и правила охраны труда, техники безопасности, производственной санитарии и противопожарной защиты;
Должен знать правила регулирования взаимоотношений с заказчиком и субподрядными организациями;
Навыки работы с компьютером: умение работать в программах MS Office (Word, Excel), Auto Cad
Необходимо быть готовым к длительным командировкам;
Обеспечивать выполнение заданий по вводу объектов в эксплуатацию в установленные сроки и в соответствии с показателями качества;
В соответствии с планом реализации проекта выполнять начатые строительные работы в установленные сроки, в соответствии с заранее определенными техническими, качественными и строительными стандартами, а также в рамках согласованных финансовых нормативов и сметы;
осуществлять мероприятия по снижению себестоимости строительно-монтажных и пусконаладочных работ, экономному использованию материалов и трудовых ресурсов, распространению передовых методов и технологий труда;
Обеспечивать выполнение заданий по вводу объектов в эксплуатацию в установленные сроки, а также выполнение строительно-монтажных и пусконаладочных работ в соответствии со всеми количественными и качественными показателями;
Анализ и расчет общего объема строительных работ для составления сметной документации;
Обеспечивать выполнение проекта строительно-монтажных работ на закрепленном объекте (площадке) в соответствии с рабочими чертежами, проектом производства работ, проектом производства работ и нормативными документами, участвовать в сдаче заказчику законченных строительством объектов, а также отдельных готовых комплексов работ по объектам зданий;
Осуществляет подготовку рабочих мест для субподрядных организаций, требует своевременного и качественного выполнения работ в соответствии с условиями договора, принимает от них выполненные работы;
Ведет учет выполненных работ, составляет техническую документацию и представляет ее в соответствующее подразделение;
Он/она распределяет работу между подчиненными сотрудниками, организует и контролирует их работу;
Своевременно определяет строительные материалы, которые будут использованы при строительстве, и направляет в отдел закупок перечень необходимых строительных материалов;
Контролирует правильность размещения заказов путем проведения регулярных проверок складского хозяйства и сохранности материальных ценностей на строительной площадке;
Выполняет поставленные руководством задачи качественно и в срок.
Осуществлять контроль за соблюдением работниками требований охраны труда, поощрять отличившихся работников, вносить предложения о применении дисциплинарных взысканий к нарушителям производственной и трудовой дисциплины, проводить воспитательную работу в коллективе, организовывать повышение квалификации работников.
Заработная плата будет определяться в зависимости от знаний и навыков кандидата.
График работы: 6 дней в неделю
Для запросов: o.yashar@archico.az
Исполнитель работ
Возраст: 30-55 лет;