Qeydiyyat üzrə mütəxəssis
Dərman vasitələrinin, dərman maddələrinin və tibb vasitələrinin dövlət qeydiyyatına alınması üçün kontragentlərlə danışıqların aparılması;
Sənədlərin yerli qanunvericiliyin tələbləri əsasında toplanması, təhlili;
Yerli dövlət orqanına qeydiyyat müraciətinin həyata keçirilməsi, ekspertiza prosesinin izlənilməsi və qeydiyyat vəsiqəsi alınanadək aparılan qeydiyyat prosedurunun yerinə yetirilməsi;
BAQM (Bioloji aktiv qida məhsulu) tərkiblərinin analizi;
Yerli qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq sənədlərin təhlili, dərman vasitəsi olub-olmamasıyla bağlı rəyi təmin edən dövlət orqanına müraciətin həyata keçirilməsi və rəyin alınması;
BAQM-nun dövlət reestrinə salınmasının təmin edilməsi;
Azərbaycan Respublikasının Dərman Vasitələri Haqqında Qanununun hər hansı dəyişikliklərinin izlənilməsi və analizi;
Razılaşma şərtlərində qeyd edilən zaman çərçivəsində kontragentlərə qanunda baş vermiş hər hansı dəyişikliklə bağlı məlumatın yazılı formada bildirilməsi;
Yeni kontragentlərlə razılaşmanın tərtibatı zamanı qeydiyyat proseduruyla bağlı dəstəyin göstərilməsi.
Sahə üzrə ali təhsil;
Sahə üzrə minimum 1 il təcrübə;
MS office və 1 C 8.3 proqramı biliyi;
Maliyyə və mühasibatlıq sahəsi üzrə sertifikat və ya ixtisasartırma üstünlükdür;
Vergi Məcəlləsi üzrə biliklər.
Vakansiya haqqında
Vakansiya növü:Tam ştat
Təcrübə: 1-2 il
Təhsil: Bakalavr
CV-lərinizi info@avromed.az ünvanına ''Qeydiyyat üzrə mütəxəssis'' başlığı ilə göndərə bilərsiniz.
"Avromed Company QSC" Qeydiyyat üzrə mütəxəssis vakansiyasını açıq elan edir!

Registration specialist
Negotiations with counterparties for state registration of medicines, pharmaceutical substances and medical devices;
Collection and analysis of documents in accordance with the requirements of local legislation;
Implementation of a registration application to a local state body, monitoring of the examination process and implementation of the registration procedure until obtaining a registration certificate;
Analysis of the composition of a biologically active food product (BAFP);
Analysis of documents in accordance with the requirements of local legislation, implementation of an application to a state body providing an opinion on whether a medicine is a medicine or not and obtaining an opinion;
Ensuring that the BAFP is included in the state register;
Monitoring and analysis of any changes to the Law of the Republic of Azerbaijan On Medicines;
Notification of counterparties in writing of any changes in the law within the time frame specified in the terms of the agreement;
Providing support with the registration procedure during the preparation of agreements with new counterparties.
Higher education in the field;
Minimum 1 year of experience in the field;
Knowledge of MS office and 1 C 8.3 programs;
Certificate or advanced training in finance and accounting is an advantage;
Knowledge of the Tax Code.
About the vacancy
Vacancy type: Full-time
Experience: 1-2 years
Education: Bachelor
You can send your CVs to info@avromed.az with the subject ''Registration Specialist''.