Qeydiyyat üzrə mütəxəssis
Dərman vasitələrinin, dərman maddələrinin və tibb vasitələrinin dövlət qeydiyyatına alınması üçün kontragentlərlə danışıqların aparılması;
Sənədlərin yerli qanunvericiliyin tələbləri əsasında toplanması, təhlili;
Yerli dövlət orqanına qeydiyyat müraciətinin həyata keçirilməsi, ekspertiza prosesinin izlənilməsi və qeydiyyat vəsiqəsi alınanadək aparılan qeydiyyat prosedurunun yerinə yetirilməsi;
BAQM (Bioloji aktiv qida məhsulu) tərkiblərinin analizi;
Yerli qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq sənədlərin təhlili, dərman vasitəsi olub-olmamasıyla bağlı rəyi təmin edən dövlət orqanına müraciətin həyata keçirilməsi və rəyin alınması;
BAQM-nun dövlət reestrinə salınmasının təmin edilməsi;
Azərbaycan Respublikasının Dərman Vasitələri Haqqında Qanununun hər hansı dəyişikliklərinin izlənilməsi və analizi;
Razılaşma şərtlərində qeyd edilən zaman çərçivəsində kontragentlərə qanunda baş vermiş hər hansı dəyişikliklə bağlı məlumatın yazılı formada bildirilməsi;
Yeni kontragentlərlə razılaşmanın tərtibatı zamanı qeydiyyat proseduruyla bağlı dəstəyin göstərilməsi.
Sahə üzrə ali təhsil;
Sahə üzrə minimum 1 il təcrübə;
MS office və 1 C 8.3 proqramı biliyi;
Maliyyə və mühasibatlıq sahəsi üzrə sertifikat və ya ixtisasartırma üstünlükdür;
Vergi Məcəlləsi üzrə biliklər.
Vakansiya haqqında
Vakansiya növü:Tam ştat
Təcrübə: 1-2 il
Təhsil: Bakalavr
CV-lərinizi info@avromed.az ünvanına ''Qeydiyyat üzrə mütəxəssis'' başlığı ilə göndərə bilərsiniz.
"Avromed Company QSC" Qeydiyyat üzrə mütəxəssis vakansiyasını açıq elan edir!

Специалист по регистрации
Проведение переговоров с контрагентами по вопросам государственной регистрации лекарственных средств, фармацевтических субстанций и медицинских изделий;
Сбор и анализ документов с учетом требований местного законодательства;
Подача заявления о регистрации в местный орган государственной власти, контроль за ходом рассмотрения и осуществлением процедуры регистрации до получения свидетельства о регистрации;
Анализ состава БАП (биологически активных пищевых продуктов);
Анализ документов в соответствии с требованиями местного законодательства, обращение в государственный орган, дающий заключение о принадлежности товара лекарственному средству, и получение заключения;
Обеспечение включения ИАКМ в государственный реестр;
Мониторинг и анализ изменений в Законе Азербайджанской Республики «О лекарственных средствах»;
Письменное уведомление контрагентов об изменениях законодательства в сроки, указанные в условиях договора;
Сопровождение процедуры регистрации при подготовке договоров с новыми контрагентами.
Высшее образование по специальности;
Минимум 1 год опыта работы в данной сфере;
Знание программ MS Office и 1С 8.3;
Наличие сертификата или повышения квалификации в области финансов и бухгалтерского учета будет преимуществом;
Знание Налогового кодекса.
Опыт: 1-2 года
Вы можете отправить свое резюме на адрес info@avromed.az с темой «Специалист по регистрации».