ArchiCO "İş icraçısı" vəzifəsinə vakansiya elan edir!
Tikinti təşkilatlarında mühəndis-texniki vəzifələrdə ən az 10 illik təcrübə(azi 5 ili məsul vəzifələrdə);
Podrat müqavilələrinin icra qaydalarını, istehsalatın, əməyin və idarəetmənin təşkilini bilməlidir;
Tikinti texnologiyasını, tikinti norma və qaydalarını, material sərfi normalarını bilməli;
Smeta sənədlərinin hazırlanması üçün normativ sənədləri və digər metodiki göstərişləri bilməli;
Layihələri oxumağı və təhlil etməyi bilməli;
Bina və qurğuları konstruktiv və planlı həllinin işlənməsi məsələlərini bilməlidir;
Əməyin mühafizəsi, təhlükəsizlik texnikası, istehsalat sanitariyası və yanğın əleyhinə mühafizənin norma və qaydalarını bilməlidir;
Sifarişçi və subpodrat təşkilatlarla qarşılıqlı münasbətlərinin nizamlama qaydalarını bilməlidir;
Komputer bilikləri: MS Office ( Word, Excell), Auto Cad proqramlarında işləməyi bilməli;
Tikinti sahəsi üzrə ali təhsil;
Uzunmüddətli ezamiyyətlərə hazır olmalı;
Obyektlərin müəyyən edilmiş vaxtda istismara verilməsi üzrə tapşırıqların, keyfiyyət göstəriciləri üzrə yerinə yetirilməsini təmin etmək;
Layihənin icra planına uyğun olaraq, öhdəliyə götürülmüş tikinti-inşaat işlərini vaxtında, öncədən müəyyən edilmiş texniki, keyfiyyət və SƏTƏM standartlarına uyğun olmaqla və razılaşdırılmış maliyyə standartları və büdcə tərtibatı çərçivəsində həyata keçirmək;
Tikinti-quraşdırma işlərinində, materiallardan və əmək haqqı fondlarından qənaətlə istifadə edilməsi üzrə tədbirləri heyata keçirmək və əməyin qabaqcıl üsul və metodlarının yayılması üzrə iş aparmaq;
Obyektlərin müəyyən edilmiş vaxtda istismara verilməsi üzrə tapşırıqların, eləcədə tikinti-quraşdırma və buraxılış-sazlama işlərinin bütün kəmiyyət və keyfiyyət göstəriciləri üzrə yerinə yetirilməsini təmin etmək;
Smeta sənədlərini hazırlanması üçün ümumi tikinti işlərinin həcmini təhlil etmək və və hesablamaq;
Təyin edilmiş obyektdə (ərazidə) tikinti-quraşdırma işləri planının işçi çertyojlara, işlərin aparılması layihəsinə, istehsalat planına və normativ sənədlərə uyğun olaraq yerinə yetirilməsini təmin etmək,İnşası başa çatmış obyektlərin, eləcə də tikililərin obyektlər üzrə ayrı-ayrı hazır mərhələ iş komplekslərinin sifarişçiyə təhvil verilməsində iştirak etmək;
Subpodrat təşkilatlar üçün iş sahəsi hazırlayır, müqavilə şərtlərinə görə işlərin zamanında və keyfiyyətlə yerinə yetirilməsini tələb edir, onlardan görülmüş işi təhvil alır;
Görülmüş işlərin uçotunu aparır, texniki sənədləşməni tərtib edərək müvafiq şöbəyə təqdim edir;
Tabeliyində olan işçilər arasında iş bölgüsünü aparır,onların işlərini təşkil edərək nəzarət edir;
Tikintidə istifadə olunacaq tikinti materiallarını vaxtında müəyyən edir və zəruri tikinti materiallarının siyahısını təchizat şöbəsinə yönləndirir;
Tikinti sahəsində anbar təsərrüfatı və maddi sərvətlərin qorunması üzrə mütəmadi yoxlamalar aparmaqla sifarişin düzgün verilməsini izləyir;
Rəhbərlik tərəfindən verilən tapşırıqları vaxtında və keyfiyyətlə yerinə yetirir.
İşçilərin əmək mühafizəsi təlimatlarına əməl etməsinə nəzarət etmək, fərqlənən işçiləri mükafatlandırmaq, istehsalat və əmək intizamını pozanlara qarşı isə intizam töhmətlərinin verilməsi haqqında təkliflər vermək, kollektivdə tərbiyəvi iş aparmaq, fəhlələrin ixtisas artırmasını təşkil etmək;
İş icraçısı
Yaş: 35- 60 yaş;

Высшее образование в сфере строительства;
Не менее 10 лет опыта работы на инженерно-технических должностях в строительных организациях (не менее 5 лет на ответственных должностях);
Пунктуальность и ответственность;
Умение работать в коллективе;
Знание правил выполнения договоров подряда, организации производства, труда и управления;
Знание технологии строительства, строительных норм и правил, норм расхода материалов;
Знание нормативных документов и других методических указаний по составлению сметной документации;
Умение читать и анализировать проекты;
Знание вопросов разработки конструктивных и планировочных решений зданий и сооружений;
Знание норм и правил охраны труда, техники безопасности, промышленной санитарии и противопожарной защиты;
Знание правил регулирования взаимоотношений с заказчиками и субподрядными организациями;
Владение компьютером: Умение работать в программах MS Office (Word, Excel), Auto Cad;
Готовность к длительным командировкам;
Обеспечивать выполнение заданий по вводу объектов в эксплуатацию в установленные сроки, по показателям качества;
В соответствии с планом реализации проекта, выполнять начатые строительно-монтажные работы в установленные сроки, в соответствии с заранее определенными техническими, качественными и ОТОСБ нормами и в рамках согласованных финансовых нормативов и бюджетирования;
Осуществлять мероприятия по экономному использованию материалов и фондов оплаты труда в строительно-монтажных работах и проводить работу по распространению передовых методов и приемов труда;
Обеспечивать выполнение заданий по вводу объектов в эксплуатацию в установленные сроки, а также строительно-монтажных и пусконаладочных работ по всем количественным и качественным показателям;
Проводить анализ и расчет общего объема строительных работ для составления сметной документации;
Обеспечивать выполнение плана строительно-монтажных работ на закрепленном объекте (участке) в соответствии с рабочими чертежами, проектом производства работ, планом производства работ и нормативными документами, участвовать в сдаче заказчику законченных строительством объектов, а также отдельных готовых комплексов работ по объектам зданий;
Подготавливает территорию для субподрядных организаций, требует своевременного и качественного выполнения работ согласно условиям договора, принимает от них выполненные работы;
Ведет учет выполненных работ, составляет техническую документацию и сдает ее в соответствующий отдел;
Распределяет работу между подчиненными работниками, организует и контролирует их работу;
Своевременно определяет строительные материалы, подлежащие использованию в строительстве, и направляет в отдел снабжения перечень необходимых строительных материалов;
Контролирует правильность размещения заказов путем проведения регулярных проверок складского хозяйства и охраны материальных ресурсов на строительной площадке;
Своевременно и качественно выполняет поставленные руководством задания.
Осуществляет контроль за соблюдением работниками инструкций по охране труда, поощряет отличившихся работников, вносит предложения о применении дисциплинарных взысканий к нарушителям производственной и трудовой дисциплины, проводит воспитательную работу в коллективе, организует повышение квалификации работников;
Для применения: o.yashar@archico.az
Исполнитель работ
Возраст: 35-60 лет;