ArchiCO "İş icraçısı" vəzifəsinə vakansiya elan edir!
Tikinti təşkilatlarında mühəndis-texniki vəzifələrdə ən az 10 illik təcrübə(azi 5 ili məsul vəzifələrdə);
Podrat müqavilələrinin icra qaydalarını, istehsalatın, əməyin və idarəetmənin təşkilini bilməlidir;
Tikinti texnologiyasını, tikinti norma və qaydalarını, material sərfi normalarını bilməli;
Smeta sənədlərinin hazırlanması üçün normativ sənədləri və digər metodiki göstərişləri bilməli;
Layihələri oxumağı və təhlil etməyi bilməli;
Bina və qurğuları konstruktiv və planlı həllinin işlənməsi məsələlərini bilməlidir;
Əməyin mühafizəsi, təhlükəsizlik texnikası, istehsalat sanitariyası və yanğın əleyhinə mühafizənin norma və qaydalarını bilməlidir;
Sifarişçi və subpodrat təşkilatlarla qarşılıqlı münasbətlərinin nizamlama qaydalarını bilməlidir;
Komputer bilikləri: MS Office ( Word, Excell), Auto Cad proqramlarında işləməyi bilməli;
Tikinti sahəsi üzrə ali təhsil;
Uzunmüddətli ezamiyyətlərə hazır olmalı;
Obyektlərin müəyyən edilmiş vaxtda istismara verilməsi üzrə tapşırıqların, keyfiyyət göstəriciləri üzrə yerinə yetirilməsini təmin etmək;
Layihənin icra planına uyğun olaraq, öhdəliyə götürülmüş tikinti-inşaat işlərini vaxtında, öncədən müəyyən edilmiş texniki, keyfiyyət və SƏTƏM standartlarına uyğun olmaqla və razılaşdırılmış maliyyə standartları və büdcə tərtibatı çərçivəsində həyata keçirmək;
Tikinti-quraşdırma işlərinində, materiallardan və əmək haqqı fondlarından qənaətlə istifadə edilməsi üzrə tədbirləri heyata keçirmək və əməyin qabaqcıl üsul və metodlarının yayılması üzrə iş aparmaq;
Obyektlərin müəyyən edilmiş vaxtda istismara verilməsi üzrə tapşırıqların, eləcədə tikinti-quraşdırma və buraxılış-sazlama işlərinin bütün kəmiyyət və keyfiyyət göstəriciləri üzrə yerinə yetirilməsini təmin etmək;
Smeta sənədlərini hazırlanması üçün ümumi tikinti işlərinin həcmini təhlil etmək və və hesablamaq;
Təyin edilmiş obyektdə (ərazidə) tikinti-quraşdırma işləri planının işçi çertyojlara, işlərin aparılması layihəsinə, istehsalat planına və normativ sənədlərə uyğun olaraq yerinə yetirilməsini təmin etmək,İnşası başa çatmış obyektlərin, eləcə də tikililərin obyektlər üzrə ayrı-ayrı hazır mərhələ iş komplekslərinin sifarişçiyə təhvil verilməsində iştirak etmək;
Subpodrat təşkilatlar üçün iş sahəsi hazırlayır, müqavilə şərtlərinə görə işlərin zamanında və keyfiyyətlə yerinə yetirilməsini tələb edir, onlardan görülmüş işi təhvil alır;
Görülmüş işlərin uçotunu aparır, texniki sənədləşməni tərtib edərək müvafiq şöbəyə təqdim edir;
Tabeliyində olan işçilər arasında iş bölgüsünü aparır,onların işlərini təşkil edərək nəzarət edir;
Tikintidə istifadə olunacaq tikinti materiallarını vaxtında müəyyən edir və zəruri tikinti materiallarının siyahısını təchizat şöbəsinə yönləndirir;
Tikinti sahəsində anbar təsərrüfatı və maddi sərvətlərin qorunması üzrə mütəmadi yoxlamalar aparmaqla sifarişin düzgün verilməsini izləyir;
Rəhbərlik tərəfindən verilən tapşırıqları vaxtında və keyfiyyətlə yerinə yetirir.
İşçilərin əmək mühafizəsi təlimatlarına əməl etməsinə nəzarət etmək, fərqlənən işçiləri mükafatlandırmaq, istehsalat və əmək intizamını pozanlara qarşı isə intizam töhmətlərinin verilməsi haqqında təkliflər vermək, kollektivdə tərbiyəvi iş aparmaq, fəhlələrin ixtisas artırmasını təşkil etmək;
İş icraçısı
Yaş: 35- 60 yaş;

Higher education in the field of construction;
At least 10 years of experience in engineering and technical positions in construction organizations (at least 5 years in responsible positions);
Must know the rules for the implementation of contract agreements, the organization of production, labor and management;
Must know construction technology, construction norms and rules, material consumption norms;
Must know regulatory documents and other methodological instructions for the preparation of estimate documents;
Must be able to read and analyze projects;
Must know the issues of developing constructive and planned solutions for buildings and structures;
Must know the norms and rules of labor protection, safety techniques, industrial sanitation and fire protection;
Must know the rules for regulating mutual relations with customers and subcontractors;
Computer skills: Must be able to work in MS Office (Word, Excel), Auto Cad programs;
Must be ready for long-term business trips;
To ensure the fulfillment of tasks for the commissioning of facilities on time, according to quality indicators;
In accordance with the project implementation plan, to carry out the undertaken construction and construction works on time, in accordance with predetermined technical, quality and HSE standards and within the framework of agreed financial standards and budgeting;
To implement measures for the economical use of materials and wage funds in construction and installation works and to carry out work on the dissemination of advanced methods and methods of labor;
To ensure the fulfillment of tasks for the commissioning of facilities on time, as well as construction and installation and commissioning works on all quantitative and qualitative indicators;
To analyze and calculate the total volume of construction works for the preparation of estimate documents;
To ensure the implementation of the construction and installation work plan at the designated facility (area) in accordance with the working drawings, the work execution project, the production plan and regulatory documents, to participate in the delivery of completed facilities, as well as separate ready-made work complexes for the facilities of the buildings to the customer;
Prepares the work area for subcontractor organizations, requires timely and high-quality performance of work according to the terms of the contract, accepts the work done from them;
Keeps records of the work done, compiles technical documentation and submits it to the relevant department;
Divides work among subordinate employees, organizes and controls their work;
Determines the construction materials to be used in construction in a timely manner and forwards the list of necessary construction materials to the supply department;
Monitors the correct placement of orders by conducting regular inspections of warehouse management and the protection of material resources at the construction site;
Fulfills the tasks assigned by the management in a timely and high-quality manner.
To monitor employees' compliance with labor protection instructions, to reward distinguished employees, to make proposals for disciplinary reprimands against those who violate production and labor discipline, to conduct educational work in the collective, and to organize professional development of workers;
Work executor
Age: 35-60 years;