Təhsil və Tələbə Proqramları üzrə Mütəxəssis
Tələbə fəaliyyətlərində və təşkilatlarda iştirak və liderlik vasitəsilə tələbələrə liderlik bacarıqlarını və fərdi məsuliyyəti inkişaf etdirmək imkanlarının təmin edilməsi;
Daha yaxşı icma əlaqəsi və xidmət üçün həyati həyat və yumşaq bacarıqları inkişaf etdirmək üçün təlimlər təklif etmək;
Müxtəlif kursdankənar öyrənmə və inkişaf proqramları üzrə tələbə hökumətləri və tələbə klubları ilə məsləhət və əlaqə;
Şagirdin sinifdən kənar liderlik inkişaf proqramlarının, sosial davranış, müxtəliflik, etika, əxlaq və normalar üzrə təlimlərin hazırlanması və həyata keçirilməsi;
Sosial-məsuliyyət layihələri vasitəsilə tələbələrin ictimai xidmətə/könüllü fəaliyyətlərə cəlb olunmasının təşviq edilməsi;
Müntəzəm ictimai xidmət və liderlik tədbirlərini həyata keçirmək və onlara nəzarət etmək. Təşkilat şəhərciyinin həyatına əlamətdar olmaq üçün institusional illik fəaliyyətlərin/tədbirlərin yaradılması;
Akademik bölmələr tərəfindən birbaşa təmin edilməyən, lakin onları təlim prosesinə cəlb edən innovativ, tədrisdənkənar inkişaf proqramlarının hazırlanması və həyata keçirilməsi;
Davranış Kodeksinin, Şərəf Kodeksinin və digər əlaqəli seminar və tədbirlərin effektiv təbliği də daxil olmaqla müxtəlif kanallar vasitəsilə təşkilat daxilində dürüstlüyün və münaqişələrin həllinin gücləndirilməsinə tələbələri cəlb etmək;
Tələbələrin dəyərləri, karyera seçimlərini və liderlik potensialını tədqiq edə biləcəkləri praktiki təcrübələr təklif etməklə tələbələrin sinifdə öyrənmələrini tərifləməkdə kömək etmək;
Tələbələrə öz icmaları/xidmətləri haqqında düşünmək və icmanın sosial məsələlərini və vətəndaşlığını anlamaq üçün strukturlaşdırılmış imkanlar təklif etmək;
İctimai xidmət üzrə öyrənmə təcrübələrinin və bölmənin digər təşəbbüslərinin müntəzəm olaraq qiymətləndirilməsi və qiymətləndirilməsinə təşəbbüs göstərmək və kömək etmək;
Marketinq və proqramların və tədbirlərin təşkili, bütün əlaqəli logistik aspektləri həyata keçirmək;
Fakültə və bütövlükdə Akademik İşlərlə əməkdaşlıq səyləri vasitəsilə bütün xidmət öyrənmə imkanlarının akademik proqramlarla uyğunlaşdırılmasının təmin edilməsi;
Hər semestr ərzində tədbirlər və planlaşdırılan tədbirlərin müntəzəm təqviminin aparılması;
Tələbələrin daha yaxşı sosial və liderlik bacarıqlarının inkişafı üçün tələb olunarsa, kampusdan kənarda təşkil olunan əlavə təlimlərə yönləndirilməsi;
Tələbə həyatının təbliği üçün reklam vizual materiallarının (foto, video) yaradılması;
Sosial media hesablarının fəaliyyətini və tələbə xidmətlərinin və ümumi tələbə həyatı fəaliyyətlərinin onlayn görünməsini idarə etmək və saxlamaq;
Tələbələrin öyrənilməsini və iştirakını dəstəkləyən təsirli birgə tədris fəaliyyətlərinin inkişafında fakültə ilə əməkdaşlıq etmək;
ADA Universitetində keçirilən Tərəfdaş Tədbirlərinin planlaşdırılması və həyata keçirilməsinin əlaqələndirilməsi;
Məzuniyyət, Oriyentasiya Həftəsi və digər müəssisə miqyasında keçirilən toplantılar kimi böyük universitet tədbirlərinin təşkilinə və həyata keçirilməsinə dəstək vermək;
Tələb olunan sənədlərin, o cümlədən formaların, hesabatların və rəsmi aktların hazırlanmasında köməklik göstərmək;
Təyin edilmiş tələbə klublarına mentorluq, rəhbərlik və təşkilati dəstəyin göstərilməsi, institusional dəyərlərə və məqsədlərə uyğunluğunun təmin edilməsi;
Tələbə Davranış Kodeksi üzrə icraat üçün iş materiallarının və rəsmi qeydlərin hazırlanmasında dəstəyin göstərilməsi;
Müntəzəm olaraq Tələbə Xidmətləri Menecerinə hesabat vermək və bütün lazımi məsələləri, o cümlədən tələbələrin şikayətlərini əlaqələndirmək.
Humanitar və ya Sosial Elmlər üzrə bakalavr dərəcəsi;
Təhsil mühitində minimum 2 il iş təcrübəsi, xüsusilə tələbələrlə birbaşa əlaqə və tələbə dəstək xidmətləri;
Ünsiyyət, komanda işi, liderlik və idarəetmə sahəsində sübut edilmiş səriştə;
Tələbələrin məktəbdənkənar proqramlarının dizaynı və həyata keçirilməsində sübut edilmiş bacarıq və anlayış;
Azərbaycan və ingilis, rus dillərini bilmək üstünlükdür;
Əlverişli tərzdə və mehribanlıqla effektiv ünsiyyət quran;
Çeviklik və müsbət münasibət;
Detallara yaxşı işlənmiş yanaşma və vaxtında görülən tədbirlər;
Böyük etika və normalar hissi ilə xidmət yönümlü;
Tərəfdaşlıq qurmaq və bütün səviyyələrdə işçilər və rəhbərliklə işləmək bacarığı ilə yaxşı şəxsiyyətlərarası bacarıqlar;
Təşkilatın maliyyə məqsədlərinin təşkili, planlaşdırılması və həyata keçirilməsi üçün rəhbərliklə əməkdaşlıq etmək bacarığı;
Sürətli templi mühitdə yüksək performans səviyyəsini qoruyub saxlamağı bacarmalıdır.
Hər zaman yüksək səviyyədə məxfilik saxlamaq bacarığı;
Texnologiya bilikləri:Word, Excel, Publisher, Coral Draw, Adobe Photoshop, AI alətləri, Tələbə İnformasiya Sistemləri ilə tanışlıq üstünlükdür.
ADA universiteti "Təhsil və Tələbə Proqramları üzrə Mütəxəssis" vəzifəsinə vakansiya elan edir!

Specialist, Student Programs and Learning
Providing opportunities for students to develop leadership skills and individual responsibility through participation and leadership in student activities and organizations;
Offering trainings to develop vital life and soft skills for the better community engagement and service;
Advising and liaising with student governments and student clubs on various extra-curricular learning and development programs;
Designing and carrying out student outside the classroom leadership development programs, trainings on social conduct, diversity, ethics, moral and norms;
Encouraging student involvement in community service/volunteer activities via social-responsibility projects;
Running and overseeing regular community service and leadership events. Establishing institutional annual activities/events to landmark the institution campus life;
Designing and implementing innovative extra –curricular developmental programs that are not directly provided by the academic units but engages them in the learning process;
Involving students in the enhancement of integrity and conflict resolution within the institution through various channels including effective promotion of the Code of Conduct, Honor Code and other related workshops and events;
Helping in complimenting students' classroom learning by offering practical experiences in which students are able to explore values, career options and their leadership potential;
Offering structured opportunities for students to reflect on their community/service and understand community social issues and citizenship;
Initiating and helping in regular evaluation and assessment the of community service learning experiences and other initiative of the Unit;
Marketing and organizing programs and events, running all related logistic aspects;
Ensuring alignment of all service learning opportunities with the academic programs through cooperative efforts with the faculty and the Academic Affairs at a whole;
Maintaining regular calendar of events and planned activities throughout each semester;
Referring students to extra trainings provided off-campus if required for their better social and leadership skills development;
Creating the promotional visual materials (photo, video) for the promotion of the Student Life;
Managing and maintaining activity of social media accounts and online visibility of student services and overall student life activities;
Collaborating with faculty in the development of impactful co-curricular activities that support student learning and engagement;
Coordinating the planning and implementation of Partner Events hosted at ADA University;
Supporting the organization and execution of major university events such as Graduation, Orientation Week, and other institution-wide gatherings;
Assisting with the preparation of required documentation, including forms, reports, and official acts;
Providing mentorship, guidance and organizational support to the assigned category of student clubs, ensuring alignment with institutional values and goals;
Providing support in the preparation of case files and formal records for Student Code of Conduct proceedings;
Reporting to the Manager of Student Services on a regular basis and coordinating all necessary issues, including student grievances.
Bachelor degree in Humanities or Social sciences;
Minimum 2 years of work experience in an educational environment, specifically direct engagement with students and student support services;
Proven competence in communication, team work, leadership and administration;
Proven ability and understanding of student extra-curricular programs design and implementation;
Proficiency in Azerbaijani and English, Russian is a plus;
Effective communicator with approachable manner and friendliness;
Flexibility and positive attitude;
Well-developed approach to details and timely actions;
Service-oriented with a great sense of ethics and norms;
Good interpersonal skills with the ability to build partnerships and work with all levels of employees and management;
Ability to collaborate with management to organize, plan and achieve organization’s financial goals;
Must be capable to maintain a high level of performance in a fast-paced environment.
Ability to maintain a high level of confidentiality always;
Technology savvy: Word, Excel, Publisher, Coral Draw, Adobe Photoshop, AI tools, Familiarity with Student Information Systems is a plus.