Qeydiyyat üzrə mütəxəssis
Dərman vasitələrinin, dərman maddələrinin və tibb vasitələrinin dövlət qeydiyyatına alınması üçün kontragentlərlə danışıqların aparılması;
Sənədlərin yerli qanunvericiliyin tələbləri əsasında toplanması, təhlili;
Yerli dövlət orqanına qeydiyyat müraciətinin həyata keçirilməsi, ekspertiza prosesinin izlənilməsi və qeydiyyat vəsiqəsi alınanadək aparılan qeydiyyat prosedurunun yerinə yetirilməsi;
BAQM (Bioloji aktiv qida məhsulu) tərkiblərinin analizi;
Yerli qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq sənədlərin təhlili, dərman vasitəsi olub-olmamasıyla bağlı rəyi təmin edən dövlət orqanına müraciətin həyata keçirilməsi və rəyin alınması;
BAQM-nun dövlət reestrinə salınmasının təmin edilməsi;
Azərbaycan Respublikasının Dərman Vasitələri Haqqında Qanununun hər hansı dəyişikliklərinin izlənilməsi və analizi;
Razılaşma şərtlərində qeyd edilən zaman çərçivəsində kontragentlərə qanunda baş vermiş hər hansı dəyişikliklə bağlı məlumatın yazılı formada bildirilməsi;
Yeni kontragentlərlə razılaşmanın tərtibatı zamanı qeydiyyat proseduruyla bağlı dəstəyin göstərilməsi.
Təhsil Ali - Tibb sahəsi üzrə;
Dil bilikləri: Azərbaycan və ingilis dillərində professional yazı qabiliyyəti (rus dili üstünlükdür);
Bu sahə üzrə 1-2 il iş təcrübəsi;
Microsoft Office proqramları;
Yazılı və şifahi ünsiyyət bacarıqları;
Analitik qabiliyyət və problem həll etmə bacarığı.
Vakansiya haqqında:
Vakansiya növü Tam ştat
Təcrübə 1-2 il
Vəzifə dərəcəsi Məzun
Təhsil Bakalavr
"Avromed Şirkəti" QSC "Qeydiyyat üzrə mütəxəssis" vakansiyasını aktiv elan edir!

Registration Specialist
Conducting negotiations with counterparties for the state registration of medicinal products, pharmaceutical substances, and medical devices;
Collecting and analyzing documents in accordance with the requirements of local legislation;
Submitting registration applications to the local state authority, monitoring the expert examination process, and completing the registration procedure until the registration certificate is obtained;
Analysis of dietary supplement (BAQM – biologically active food supplement) compositions;
Reviewing documentation in accordance with local legislation, submitting applications to the relevant state authority to obtain an opinion on whether a product is classified as a medicinal product, and receiving the official opinion;
Ensuring inclusion of dietary supplements in the state register;
Monitoring and analyzing any amendments to the Law of the Republic of Azerbaijan on Medicinal Products;
Informing counterparties in written form, within the timeframes specified in agreements, about any changes in legislation;
Providing support related to registration procedures during the preparation of agreements with new counterparties.
Higher education in the medical field;
Language skills: Professional written proficiency in Azerbaijani and English (Russian is an advantage);
1–2 years of work experience in this field;
Proficiency in Microsoft Office programs;
Written and verbal communication skills;
Analytical thinking and problem-solving skills.
About the Vacancy:
Employment type: Full-time
Experience: 1–2 years
Position level: Graduate
Education: Bachelor’s degree