Qeydiyyat üzrə mütəxəssis
Dərman vasitələrinin, dərman maddələrinin və tibb vasitələrinin dövlət qeydiyyatına alınması üçün kontragentlərlə danışıqların aparılması;
Sənədlərin yerli qanunvericiliyin tələbləri əsasında toplanması, təhlili;
Yerli dövlət orqanına qeydiyyat müraciətinin həyata keçirilməsi, ekspertiza prosesinin izlənilməsi və qeydiyyat vəsiqəsi alınanadək aparılan qeydiyyat prosedurunun yerinə yetirilməsi;
BAQM (Bioloji aktiv qida məhsulu) tərkiblərinin analizi;
Yerli qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq sənədlərin təhlili, dərman vasitəsi olub-olmamasıyla bağlı rəyi təmin edən dövlət orqanına müraciətin həyata keçirilməsi və rəyin alınması;
BAQM-nun dövlət reestrinə salınmasının təmin edilməsi;
Azərbaycan Respublikasının Dərman Vasitələri Haqqında Qanununun hər hansı dəyişikliklərinin izlənilməsi və analizi;
Razılaşma şərtlərində qeyd edilən zaman çərçivəsində kontragentlərə qanunda baş vermiş hər hansı dəyişikliklə bağlı məlumatın yazılı formada bildirilməsi;
Yeni kontragentlərlə razılaşmanın tərtibatı zamanı qeydiyyat proseduruyla bağlı dəstəyin göstərilməsi.
Təhsil Ali - Tibb sahəsi üzrə;
Dil bilikləri: Azərbaycan və ingilis dillərində professional yazı qabiliyyəti (rus dili üstünlükdür);
Bu sahə üzrə 1-2 il iş təcrübəsi;
Microsoft Office proqramları;
Yazılı və şifahi ünsiyyət bacarıqları;
Analitik qabiliyyət və problem həll etmə bacarığı.
Vakansiya haqqında:
Vakansiya növü Tam ştat
Təcrübə 1-2 il
Vəzifə dərəcəsi Məzun
Təhsil Bakalavr
"Avromed Şirkəti" QSC "Qeydiyyat üzrə mütəxəssis" vakansiyasını aktiv elan edir!

Специалист по регистрации
Ведение переговоров с контрагентами по вопросам государственной регистрации лекарственных средств, фармацевтических субстанций и медицинских изделий;
Сбор и анализ документации в соответствии с требованиями местного законодательства;
Подача регистрационных заявлений в местные государственные органы, контроль процесса экспертизы и сопровождение регистрационной процедуры до получения регистрационного удостоверения;
Анализ составов биологически активных добавок (БАД);
Анализ документации в соответствии с требованиями местного законодательства, подача обращений в уполномоченный государственный орган для получения заключения о принадлежности продукта к лекарственным средствам и получение соответствующего заключения;
Обеспечение внесения БАД в государственный реестр;
Мониторинг и анализ любых изменений в Законе Азербайджанской Республики «О лекарственных средствах»;
Письменное информирование контрагентов о любых изменениях в законодательстве в сроки, предусмотренные условиями договоров;
Оказание поддержки по вопросам регистрационных процедур при подготовке соглашений с новыми контрагентами.
Высшее образование в области медицины;
Языковые навыки: профессиональное письменное владение азербайджанским и английским языками (знание русского языка является преимуществом);
Опыт работы в данной сфере 1–2 года;
Владение программами Microsoft Office;
Навыки письменного и устного общения;
Аналитические способности и навыки решения проблем.
Тип занятости: Полная занятость
Уровень должности: Выпускник
Образование: Бакалавр
Описание обязанностей: