Naxçıvan MR Şahbuz rayonunda abituriyentlər ilə görüş keçirildi.
Naxçıvan Muxtar Respublikası Şahbuz rayonunda Fondun əməkdaşı Əli Rzayev abituriyenlər ilə görüş keçirilib. Görüş Şahbuz rayonu Mədəniyyət Sarayında baş tutub. Görüşdə Şahbuz rayonu Təhsil idarəsinin müdiri Əsgərov Vüqar, abituriyentlər, müəllimələr və valideynlər iştirak edib.
Fondun əməkdaşı Əli Rzayev Təhsil Tələbə Krediti Fondunun fəaliyyət istiqamətləri, təhsil tələbə kreditinə müraciət qaydaları və verilməsi meyarları barədə geniş məlumat verib. Əli Rzayev qeyd edib ki, Təhsil Tələbə Krediti Fondunun əsas missiyası təhsilin hər kəs üçün, xüsusilə də həssas əhali qrupundan olan tələbələr üçün əlçatanlığının təmin edilməsi, təhsildə bərabər imkanların yaradılmasıdır.
Görüşdə mövzuya dair suallar cavablandırılıb və səsləndirilən təkliflər dinlənilərək qeydə alınıb.

В Шахбузском районе Нахчывана состоялась встреча с заявителями.
Сотрудник фонда Али Рзаев встретился с заявителями в Шахбузском районе Нахчыванской Автономной Республики. Встреча состоялась во Дворце культуры Шахбузского района. На встрече присутствовали начальник управления образования Шахбузского района Аскеров Вугар, абитуриенты, учителя и родители.
Сотрудник Фонда Али Рзаев дал обширную информацию о деятельности Фонда образовательных студенческих кредитов, правилах подачи заявки на получение образовательного студенческого кредита и критериях его предоставления. Али Рзаев отметил, что основная миссия Фонда студенческих кредитов на образование – обеспечить доступ к образованию для всех, особенно студентов из уязвимой группы населения, и создать равные возможности в образовании.
На встрече были даны ответы на вопросы по теме, а предложения заслушаны и зафиксированы.