Təhsil müəssisələrində təqdimatlar baş tutub.
26 sentyab tarixində Bakı şəhərində yerləşən 36, 37, 39, 93 və 178 nömrəli tam orta məktəblərdə, həmçinin Şuşa Humanitar Kolleci, Sənaye və İnnovasiyalar üzrə BDPM, ADMİU nəzdində Humanitar Kolleci, İctimai iaşə xə xidmət üzrə BDPTM, AƏSMA, Azərbaycan Universiteti və Kooperasiya Universitetlərində təqdimatlar baş tutub.
Fondun əməkdaşları tərəfindən TTKF-nin fəaliyyəti, məqsədləri və qarşıya qoyulan hədəflər, həmçinin təhsil tələbə kreditinə müraciət qaydaları, kreditinin növləri, tətbiq olunan güzəştlər, ödəniş şərtləri və s. haqqında detallı məlumat verilib. Bildirilib ki, ali təhsil pilləsinin bakalavriat və magistratura (rezidentura) səviyyələrində, orta ixtisas təhsili pilləsində və peşə təhsili pilləsinin yüksək texniki və texniki peşə təhsili səviyyələrində əyani təhsil alan şəxslər təhsil tələbə kreditindən yararlana bilərlər.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 17 iyun tarixli 1367 nömrəli Fərmanı ilə yaradılmlş “Təhsil Tələbə Krediti Fondu”-nun əsas məqsədlərinə - əhalinin aztəminatlı təbəqələrindən olan şəxslərin təhsilə əlçatanlığını təmin etmək, təhsil almaqda bərabər imkanlar yaratmaq və təhsilin əhatə dairəsini genişləndirmək – nail olmaq üçün Fond tərəfindən təbliğat və təşviqat işləri davam etdiriləcək.

Презентации прошли в учебных заведениях.
26 сентября в полных средних школах № 36, 37, 39, 93 и 178, расположенных в городе Баку, а также в Шушинском гуманитарном колледже, Индустриально-инновационном колледже промышленности и инноваций, Гуманитарном колледже при АДМИУ, Колледже общественного питания и обслуживания. Состоялись презентации AASMA, Азербайджанского университета и университетов сотрудничества.
Деятельность, цели и задачи ТТКФ, а также правила подачи заявки на образовательный студенческий кредит, виды кредитов, применимые скидки, условия оплаты и т.д. была предоставлена подробная информация. Сообщалось, что воспользоваться льготами могут те, кто обучается заочно на бакалавриате, магистратуре (резидентуре) высшего образования, на уровне среднего профессионального образования, а также на высших технических и профессионально-технических уровнях профессионального образования. студенческий кредит на образование.
В целях достижения основных целей «Фонда студенческих кредитов на образование», созданного Указом Президента Азербайджанской Республики от 17 июня 2021 года № 1367, – обеспечить доступ к образованию для людей из малообеспеченных групп населения. населения, создать равные возможности для получения образования и расширить сферу образования. Фонд будет продолжать продвигать и продвигать.