İşçi münasibətləri və işçilərin cəlb olunması üzrə mütəxəssis
ADA universiteti "İşçi münasibətləri və işçilərin cəlb olunması üzrə mütəxəssis" vəzifəsinə vakansiya elan edir!
Şirkət hadisələri və fəaliyyətləri kimi işçilərin işə cəlb edilməsini planlaşdırmaq, təşkil etmək və asanlaşdırmaq;
Aylıq bülletenləri emal edin və məqalələr, müsahibələr və Universitet xəbərləri yazaraq məzmununu yeniləyin. Universitet Bloqunu və digər əlaqəli platformaları saxlamaq;
İşçilərin daha sıx əlaqəsini dəstəkləmək və qarşılıqlı dəstək mədəniyyətini formalaşdırmaq üçün işçilərin ünsiyyəti və icma təşəbbüslərinə kömək etmək;
Klublar, tədbirlər, sağlamlıq fəaliyyətləri və illik istirahətlər də daxil olmaqla, lakin bununla məhdudlaşmayaraq, işçilərin müxtəlif fəaliyyətlərini təşkil etmək üçün səyləri birləşdirin;
Əlaqələrin toplanması və Universitetin əməkdaşlarından yeni təklif olunan təşəbbüslərin toplanması üçün mərkəz kimi çıxış etmək;
Mütəmadi olaraq işçi məmnuniyyəti sorğusunun keçirilməsi və toplanmış məlumatların təhlili;
Yeni işçilərin işə qəbulu proseslərində köməklik etmək və işə qəbul prosesində fəal iştirak etmək;
Yazışmaların, formaların və hesabatların hazırlanması, elektron və kağız sənədlərin təqdim edilməsi və son tarixlərin izlənilməsi kimi ümumi inzibati dəstəyin təmin edilməsi;
Aylıq olaraq Kadrlar Kitabxanasının aparılması və müvafiq sənədlərin yenilənməsi;
Universitet standartlarına, siyasətlərinə və təlimatlarına və tələb olunan hökumət qaydalarına uyğunluğu təmin edin. Tələb olunan sənədləri və siyasətləri mütəmadi olaraq yeniləyin, həmçinin bu dəyişiklikləri işçilərə çatdırın;
İşçilərin mükafatlandırılması ilə bağlı suallar üçün əsas əlaqə nöqtəsi kimi çıxış edin, lazımi məlumatları təqdim edin və sualları vaxtında cavablandırın;
İşçilər üçün müəyyən faydalar təmin edən Universitet Korporativ Əlaqələrini inkişaf etdirmək və saxlamaq;
Müavinət planı suallarını həll edin və müavinətlərin qeydiyyatı proseslərində kömək edin;
Müvəqqəti tapşırıqlar və gələcək təşkilati layihələr üçün Departamentə hərtərəfli dəstək funksiyası kimi çıxış etmək;
Dərhal rəhbər tərəfindən verilən bütün digər tapşırıqları yerinə yetirmək.
İnsan resurslarının idarə edilməsi, təhsil, psixologiya, kommunikasiya və ya sosial elmlər sahələrində ali təhsil (bakalavr dərəcəsi tələb olunur);
İnsan resursları, PR/Kommunikasiyalar və ya hər hansı digər inzibati vəzifələrdə minimum 1-2 il iş təcrübəsi;
Azərbaycan və ingilis dillərində sərbəst danışıq qabiliyyəti mütləqdir. Rus dili biliyi üstünlükdür;
MS office proqramlarının müstəqil istifadəçisi;
Böyük məlumatları təhlil etmək və təqdim etmək bacarığı;
Mükəmməl ünsiyyət bacarıqlarına və xidmət yönümlü üsluba malik olmaq;
Öyrənməyə və tez-tez dəyişikliklərə uyğunlaşmağa hazır olan açıq fikirli və dostluq;
Yenilikçi düşüncə tərzi ilə çevik, yaradıcı.

Specialist, Employee Relations and Engagement
Process Monthly Newsletter and update content of it by writing articles, interviews and news of the University. Maintain University Blog and other related platforms;
Assist with employee communications and community initiatives to support closer engagement of employees and building mutual support culture;
Consolidate efforts to arrange various employee activities including but not limited to clubs, events, wellness activities and annual retreats;
Act as a focal point for feedback gathering and collection of new proposed initiatives from employees of the University;
Regularly conduct employee satisfaction survey and analysis of collected information;
Assist in the recruitment processes of new employees and actively participate in the onboarding process;
Provide general administrative support such as preparing correspondence, forms and reports, filing electronic and hard copy documents and tracking deadlines;
Maintain Personnel Directory on a monthly basis and update related documents;
Ensure compliance with the University standards, policies, and guidelines, and any required government regulations. Regularly update required documentation and policies as well as communicate those changes to employees;
Act as a key point of contact for employee benefits questions, provide necessary information and answer questions in timely manner;
Develop and maintain the University Corporate Relations which provide certain benefits for employees;
Address benefit plan questions and assist with benefits enrollment processes;
Act as a comprehensive support function to the Department for ad-hoc tasks and future organizational projects;
Execute all other tasks assigned by the immediate supervisor.
Higher education in the fields of human resource management, education, psychology, communications or social sciences (Bachelor degree is required);
Minimum 1-2 years of experience in human resources, PR/Communications or any other administrative positions;
Fluency in Azerbaijani and English is a must. Knowledge of Russian is a plus;
Independent user of MS office programs;
Ability to analyze large data and present;
Possess excellent communication abilities and service-oriented manner;
Open-minded and friendly with readiness to learn and adjust to frequent changes;
Flexible, creative with innovative mindset.
Plan, organize, and facilitate employee engagement such as company events and activities;