Regionlarda maarifləndirici görüşlər başladı
Təhsil Tələbə Krediti Fondunun əməkdaşları Aysel Hacıyeva, Aynur İsmayılova, Məhəmmədəli Abidin və Əli Rzayev regionlarda yerləşən təhsil müəssisələrində abituriyent və tələbələrin maarifləndirilməsi istiqamətində görüşlərə başlayıb.
Görüşlər Zərdab peşə liseyi, Kürdəmir şəhəri M.Ə.Rəsulzadə adına 2 saylı tam orta məktəbi, Kürdəmir peşə liseyi, Şamaxı şəhəri Avaropa liseyi, Şamaxı Dövlət Regional Kolleci, ADPU Şamaxı filialı, Şamaxı şəhəri 2 saylı tam orta məktəbi, Sabirabad şəhəri N.Nərimanov adına 2 saylı tam orta məktəbi və Sabirabad Dövlət Sosial İqtisadi Kollecində keçirilib.
Görüşlərdə Fondun fəaliyyətinin əsas məqsədinin təhsilə əlçatanlığı təmin etməkdən, təhsil almaqda bərabər imkanlar yaratmaqla yanaşı təhsilin əhatə dairəsini genişləndirməkdən və təhsilin keyfiyyətini yüksəltməkdən ibarət olduğu iştirakçıların diqqətinə çatdırılıb. Sonda iştirakçıların sualları cavablandırılıb və təklifləri dinlənilib.

В регионах начались просветительские встречи
Сотрудники Фонда кредитования студентов на образование Айсель Гаджиева, Айнур Исмаилова, Махаммедали Абидин и Али Рзаев начали встречи по обучению абитуриентов и студентов в учебных заведениях, расположенных в регионах.
Встречи Зардабская профессиональная средняя школа, г. Кюрдамир, Общеобразовательная средняя школа № 2 имени М.А. Расулзаде, Кюрдамирская профессиональная средняя школа, город Шемаха, Аваропская средняя школа, Шамахинский государственный областной колледж, Шамахинский филиал АДПУ, Шемахинская городская общеобразовательная школа № 2, город Сабирабад Н. Нариманова проходил в средней школе №2 и Сабирабадском государственном социально-экономическом колледже.
На встречах до внимания участников было доведено, что основной целью деятельности Фонда является обеспечение доступа к образованию, создание равных возможностей в образовании, расширение сферы образования и повышение качества образования. В завершение были даны ответы на вопросы участников и выслушаны их предложения.