EduFest Təhsil Festivalı keçirilir.
Bakıda keçirilən EduFest Təhsil Festivalında Təhsil Tələbə Krediti Fondu da təmsil olunur. Festival iştirakçılarına, həmçinin sərgiyə qatılan məktəblilər, abituriyentlər, valideynlər və təhsillə maraqlanan şəxslərə TTKF-nin fəaliyyəti, məqsədləri və qarşıya qoyulan hədəflər, həmçinin təhsil tələbə kreditinə müraciət qaydaları, kreditin növləri, tətbiq olunan güzəştlər, ödəniş şərtləri və s. haqqında detallı məlumat verilib.
Bildirilib ki, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 17 iyun tarixli 1367 nömrəli Fərmanı ilə yaradılmış “Təhsil Tələbə Krediti Fondu”-nun əsas məqsədi əhalinin aztəminatlı təbəqələrindən olan şəxslərin təhsilə əlçatanlığını təmin etmək, təhsil almaqda bərabər imkanlar yaratmaq və təhsilin əhatə dairəsini genişləndirməkdir. Ali təhsil pilləsinin bakalavriat və magistratura (rezidentura) səviyyələrində, orta ixtisas təhsili pilləsində və peşə təhsili pilləsinin yüksək texniki və texniki peşə təhsili səviyyələrində əyani təhsil alan şəxslər təhsil tələbə kreditindən yararlana bilərlər.
Qeyd edək ki, Festival 8 sentyabr tarixinə kimi davam edəcək.

Проводится образовательный фестиваль EduFest.
Фонд студенческих кредитов на образование также представлен на проходящем в Баку образовательном фестивале EduFest. Участники фестиваля, а также школьники, абитуриенты, родители и люди, интересующиеся образованием, принявшие участие в выставке, были проинформированы о деятельности, целях и задачах ТТКФ, а также правилах оформления образовательных студенческих кредитов, видах кредитов. , применимые скидки, условия оплаты и т. д. была предоставлена подробная информация.
Сообщалось, что основной целью «Фонда студенческих кредитов на образование», созданного Указом Президента Азербайджанской Республики от 17 июня 2021 года №1367, является обеспечение доступа к образованию для людей из малообеспеченных слоев населения. , создать равные возможности для получения образования и расширить сферу образования. Воспользоваться образовательным студенческим кредитом могут лица, обучающиеся заочно на бакалавриате, магистратуре (резидентуре) высшего образования, на уровне среднего профессионального образования и на высшем техническом и профессионально-техническом образовании уровня профессионального образования.
Стоит отметить, что Фестиваль продлится до 8 сентября.