Təhsil Tələbə Krediti Fondu növbəti təbliğat və təşviqat tədbirlərini həyata keçirir.
Təhsil Tələbə Krediti Fondu Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 17 iyun tarixli 1367 nömrəli Fərmanı ilə yaradılıb və əsas məqsədləri arasında əhalinin aztəminatlı təbəqələrindən olan şəxslərə təhsil almaq üçün bərabər imkanların yaradılması yer alır. Fond, təhsil sahəsində sosial ədalət və bərabərlik prinsipini rəhbər tutaraq, təhsilə əlçatanlığı artırmağa və təhsilin əhatə dairəsini genişləndirməyə çalışır. Bu məqsədlə, Fond tərəfindən müxtəlif təbliğat və təşviqat işləri aparılır ki, bu da təhsil imkanlarından daha çox insanın faydalanmasını təmin edir.
Bu gün Bakının Yasamal rayonunda yerləşən 18, 21, 158, 167 və 175 nömrəli tam orta məktəblərdə növbəti görüşlər təşkil olunub. Fondun əməkdaşları tərəfindən görüş iştirakçılarına TTKF-nin fəaliyyəti, məqsədləri və qarşıya qoyulan hədəflər, həmçinin təhsil tələbə kreditinə müraciət qaydaları, kreditinin növləri, tətbiq olunan güzəştlər, ödəniş şərtləri və digər məsələlər haqqında ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, ali təhsil pilləsinin bakalavriat və magistratura (rezidentura) səviyyələrində, orta ixtisas təhsili pilləsində və peşə təhsili pilləsinin texniki peşə və yüksək texniki peşə təhsili səviyyələrində, normativ təhsil müddətində əyani təhsil alan və əvvəlki semestrin nəticələri üzrə akademik borcu olmayan Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları təhsil tələbə kreditindən yararlana bilərlər.
Təbliğat və təşviqat xarakterli bugünkü görüşün keçirilməsindəki məqsəd, hər bir abituriyentin tələbə həyatına keçid edərkən təhsil tələbə kreditindən yararlanmaq və öz gələcəyini daha parlaq etmək üçün bir şans yaratmaqdır.
Sonda görüş iştirakçılarını maraqlandıran suallar Fondun əməkdaşları tərəfindən cavablandırılıb.

Фонд студенческих кредитов на образование проводит очередные рекламные и промо-акции.
Фонд студенческих кредитов на образование был создан Указом Президента Азербайджанской Республики № 1367 от 17 июня 2021 года, и его основными целями являются создание равных возможностей для людей из малообеспеченных слоев населения в получении образования. Фонд стремится повысить доступность образования и расширить сферу его охвата, руководствуясь принципом социальной справедливости и равенства в сфере образования. С этой целью Фонд проводит различные рекламные и пропагандистские мероприятия, которые гарантируют, что больше людей получат возможность получить образование.
Сегодня очередные встречи были организованы в средних школах № 18, 21, 158, 167 и 175, расположенных в Ясамальском районе города Баку. Сотрудники Фонда подробно рассказали участникам встречи о деятельности, целях и задачах ТТКФ, а также о правилах оформления студенческих кредитов, видах кредитов, применяемых скидках, условиях оплаты и других вопросах. Было отмечено, что граждане Азербайджанской Республики, обучающиеся по очной форме в течение нормативного срока обучения на ступенях бакалавриата и магистратуры (резидентуры) высшего образования, на ступенях среднего специального образования, а также на ступенях технического профессионального и высшего технического профессионального образования, и не имеющие академической задолженности по результатам предыдущего семестра, могут воспользоваться образовательным студенческим кредитом.
Цель сегодняшней рекламной встречи — предоставить каждому заявителю возможность воспользоваться студенческим кредитом и сделать свое будущее более светлым по мере перехода к студенческой жизни.
В завершение на интересующие участников встречи вопросы ответили сотрудники Фонда.