Təhsil Tələbə Krediti Fondu Azərbaycan Milli Konservatoriyasında maarifləndirici görüş keçirib.
8 may 2025-ci il tarixində Azərbaycan Milli Konservatoriyasında Təhsil Tələbə Krediti Fondunun (TTKF) fəaliyyəti ilə bağlı maarifləndirici və təbliğat xarakterli görüş təşkil olunub. Görüşdə Fondun fəaliyyət istiqamətləri, tələbələr üçün yaradılan imkanlar və kredit mexanizmləri barədə ətraflı məlumat verilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Azərbaycan Milli Konservatoriyasının tədris işləri üzrə prorektoru Nizami Əsədov iştirakçıları salamlayaraq, ölkəmizdə təhsil alan gənclərin sosial rifahının yaxşılaşdırılması istiqamətində dövlət tərəfindən həyata keçirilən məqsədyönlü siyasətin əhəmiyyətindən danışıb. Prorektor qeyd edib ki, Təhsil Tələbə Krediti Fondu maddi çətinlik çəkən, lakin təhsil almaqda israrlı olan tələbələrə dəstək göstərir.
Daha sonra TTKF-nin əməkdaşı Günay Xəlilova çıxış edərək Fondun fəaliyyət prinsipləri və təklif olunan kredit növləri barədə geniş təqdimatla çıxış edib. O, tələbələrə verilən sosial və standart növ təhsil tələbə kreditlərinin şərtləri, müraciət prosedurları, e-ttkf.edu.az platformasından istifadə qaydaları və kreditlərin geri ödəniş mexanizmləri barədə ətraflı məlumat verib.
Sonda tələbələrin sualları cavablandırılıb, onları maraqlandıran məsələlərlə bağlı ətraflı izahlar verilib.

Фонд студенческих кредитов на образование провел образовательную встречу в Азербайджанской национальной консерватории.
8 мая 2025 года в Азербайджанской национальной консерватории была организована образовательная и рекламная встреча, посвященная деятельности Фонда студенческих кредитов на образование (ETSLF). На встрече была предоставлена подробная информация о направлениях деятельности Фонда, возможностях, созданных для студентов, и механизмах кредитования.
Открывая мероприятие вступительной речью, проректор по учебной работе Азербайджанской национальной консерватории Низами Асадов поприветствовал участников и рассказал о важности целенаправленной политики, проводимой государством для улучшения социального благополучия обучающейся в нашей стране молодежи. Проректор отметил, что Фонд студенческих кредитов на образование оказывает поддержку студентам, которые испытывают финансовые трудности, но настойчиво продолжают свое образование.
Затем сотрудница ТТКФ Гюнай Халилова провела подробную презентацию о принципах работы Фонда и видах предлагаемых кредитов. Он предоставил подробную информацию об условиях предоставления студентам социальных и стандартных образовательных студенческих кредитов, порядке подачи заявок, правилах использования платформы e-ttkf.edu.az и механизмах погашения кредитов.
В заключение были даны ответы на вопросы студентов и подробные разъяснения по интересующим их вопросам.