Hər il yanvarın 24-də dünyada “Beynəlxalq Təhsil Günü” qeyd edilir. Bu günün məqsədi gəncləri təhsil imkanlarından istifadə edərək daha parlaq bir gələcək qurmağa təşviq etməkdir.
Növbəti görüş Peşə təhsili müəssisələrinin məsul şəxsləri ilə keçirilib.
Təhsil tələbə kreditlərinə müraciətlərin qəbulu və təsdiqi zamanı operativliyin təmin edilməsi və şəffaflığın artırılması məqsədilə peşə təhsili müəssisələrinin məsul şəxsləri ilə görüş keçirilib.
Təhsil Tələbə Krediti Fondunda orta ixtisas təhsil müəssisələrinin məsul şəxsləri ilə görüş keçirilib.
Fondun təşəbbüsü ilə keçirilən görüşdə təhsil tələbə kreditlərinə müraciətlərin qəbulu və təsdiqi zamanı işlərin daha operativ və şəffaf icra edilməsi kimi məsələlər müzakirə edilib, qarşıya çıxan çətinliklərlə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb, rəy və təkliflər dinlənilib.
Qazaxıstan Respublikası ilə təcrübə mübadiləsi.
Təhsil tələbə kreditlərinin daha əlçatan olması və əhatə dairəsinin genişləndirilməsi üçün Fond tərəfindən aparılan təhlillərin davam etdirilməsi və beynəlxalq təcrübənin tətbiqi imkanlarının araşdırılması məqsədilə TTKF-nin nümayəndə heyəti xarici dövlətlərin aidiyyəti dövlət orqanları ilə əməkdaşlıq çərçivəsində Qazaxıstan Respublikasına səfər etmişdir.
Təhsil Tələbə Krediti Fondunun 3 illik fəaliyyətinə dair hesabat tədbiri keçirilib.
20 dekabr tarixində Təhsil Tələbə Krediti Fondunun 3 illik fəaliyyətinə həsr olunmuş tədbir keçirilib. Media nümayəndələri üçün təşkil edilən tədbirdə 40-a yaxın mətbuat təmsilçisi iştirak edib.
Gənclərin Karyera və İnkişaf Mərkəzi ilə görüş keçirilib.
Təhsil Tələbə Krediti Fondu ilə Gənclərin Karyera və İnkişaf Mərkəzi (GKİM) arasında görüş keçirilib. Təhsil tələbə kreditindən yararlanmış gənclərin bilik və bacarıqlarının artırılmasına dəstək göstərmək məqsədilə təşkil olunan görüşdə iki qurum arasında bu istiqamətdə əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.
Türkiyə Respublikası ilə təcrübə mübadiləsi.
Təhsil tələbə kreditlərinin daha əlçatan olması və əhatə dairəsinin genişləndirilməsi üçün Fond tərəfindən aparılan təhlillərin davam etdirilməsi və beynəlxalq təcrübənin tətbiqi imkanlarının araşdırılması məqsədilə TTKF-nin nümayəndə heyəti xarici dövlətlərin aidiyyəti dövlət orqanları əməkdaşlıq çərçivəsində Türkiyə Respublikasına səfər etmişdir.
Tələbə-Məzun Forumu və Karyera Sərgisi keçirilib.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Məşğulluq Agentliyinin və Elm və Təhsil Nazirliyi yanında Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin SABAH qrupları layihəsi çərçivəsində 3-4 dekabr 2024-cü il tarixlərində SABAH qruplarının 10 illik yubileyinə həsr olunan Tələbə-Məzun Forumu və Karyera Sərgisi keçirilib.
Bakı Dövlət Universitetinin tələbələri üçün "Karyera İmpulsu - Şəxsi İnkişaf Yolu" layihəsi keçirilib.
Təhsil Tələbə Krediti Fondu Bakı Dövlət Universitetinin tələbələri üçün "Karyera İmpulsu - Şəxsi İnkişaf Yolu" layihəsi çərçivəsində “Karyera planlaması”, “CV hazırlanma qaydaları” və “İş müsahibəsinə hazırlıq” mövzularında görüş təşkil edib.
Slovakiyanın ən böyük Universitetində görüş baş tutub
Təhsil Tələbə Krediti Fondunun nümayəndə heyətinin Slovakiya Respublikasına səfəri çərçivəsində Kamenski Universitetində görüş keçirilib.